A közfoglalkoztatás átalakítására vonatkozóan elmondta, hogy azok bérét, akik legfeljebb 120 napig idénymunkát vállalnak és ezalatt szüneteltetik a közfoglalkoztatotti jogviszonyukat, a minimálbér 85 százalékában garantálják. Arra biztatta az idénymunkát kínálókat, hogy jelentkezzenek az önkormányzatoknál vagy a járási hivataloknál, s azok kiközvetítik a munkát. Ugyanakkor ha egy közfoglalkoztatott fizikailag és egészségügyileg is alkalmas egy adott idénymunkára, de azt visszautasítja, akkor három hónapra átmenetileg a közfoglalkoztatotti jogviszonya is megszűnik – hívta fel a figyelmet.
Lázár János a tájékoztatón ismertette a 2007 és 2013 között adott agrártámogatásokat is. E szerint 4400 milliárd kifizetés volt az ágazatban, 321 ezer 155 ügyfélnek. Egymilliárd forint feletti összeget 495-en kaptak, 10 milliárd forintnál is többet pedig 11 esetben hívtak le – fejtette ki, hozzátéve: ami miatt a rendszert meg kell változtatni az az, hogy az összes forrás közel 75 százaléka a jogosultak 5 százalékához került, s ennél is riasztóbb, hogy ezen az arányon belül 1 százalék kapta a források 50 százalékát. Jelezte azt is, hogy nem helyesli, hogy a legnagyobb földbirtokosokhoz ennyi támogatás jutott, ugyanakkor a 2007-ben elfogadott forrástábla megváltoztatására az uniós cikluson belül nem volt lehetőség.
A Miniszterelnökség vezetője beszámolt keddi brüsszeli látogatásáról is, kiemelve: Brüsszel és Budapest egyaránt úgy látja, Magyarország nem fog forrást veszíteni a 2007-2013-as időszak pénzeiből.
Altus-ügyben megerősítette: elküldte Brüsszelbe a cégpapírokat, a DK pénzügyi folyamatait bemutató dokumentumokat és Gyurcsány Ferenc DK-elnök vagyonbevallását, amik szerinte arra világítanak rá, hogy a DK pénze Gyurcsány Ferenctől származik, Gyurcsányé az Altustól, az Altus pénze pedig az Európai Bizottságtól származhat. Úgy fogalmazott az Altus európai bizottsági megbízásáról: „nem feltételezem, hogy szándékosan, a nemzetközi munkásmozgalom összeesküvésének gyümölcseképpen kapta Gyurcsány Ferenc ezt a pénzt, (...), egy apparátus hiba történt”. Arra a felvetésre, hogy a Magyar Nemzet csütörtökön az ország brüsszeli állandó képviseletének átalakításáról cikkezett, Lázár János – akinek a felügyelete alá tartozik a szervezet – közölte: határozott változásokat tervez a képviseleten. Célul tűzte, hogy Magyarország állandó képviselete legalább olyan jó legyen, mint a térségbeli versenytársaké. A képviseletet vezető Györkös Péter nagykövet távozásáról szóló értesüléseket a miniszter ugyanakkor nem kívánta kommentálta. Úgy fogalmazott: Györkös Péter kiváló diplomata, a következő időszakban is szüksége van rá a magyar államnak.