Nyugatról érkező elismerés: „Kívülállóként azt látom, hogy Orbán Viktor ezeket a csapdákat eddig sikeresen elkerülte”
A volt brit brexitügyi főtárgyalóval, Lord David Frosttal beszélgettünk.
Magyarország négy régiója is szerepel az Unió 20 legszegényebb régiója között. Belső-London a leggazdagabb, míg technikailag egy Franciaországhoz tartozó sziget, Mayotte rendelkezik a legkisebb egy főre jutó GDP-vel, a szigetet nem számítva viszont Észak-Nyugat Bulgária a legszegényebb régió az EU-ban.
Négy magyar régió is bekerült az EU 20 legszegényebb régióját összegző listába – írja az Index. Az Eurostat a 2013-as árszínvonal alapján hasonlította össze a régiók egy főre eső GDP-jét a 2013-as EU 28-as átlaghoz. Ebből az jött ki, hogy Belső-London a leggazdagabb, itt az EU átlag 325 százaléka volt az egy főre jutó bruttó össztermék, Észak-Nyugat Bulgária pedig a legszegényebb az Unióban, ahol csak az átlag 30 százaléka a GDP. Technikailag a legszegényebb régió Franciaországhoz tartozik, ez Mayotte, ami viszont egy Afrika és Madagaszkár közötti sziget, szóval nem Európában van – derül ki az Index összefoglalójából.
A húsz legszegényebb EU-s régió közül négy magyar: a nyolcadik legszegényebb régió Észak-Magyarország, ahol az EU GDP-átlag 40 százaléka jut csak egy főre, a 11. az Észak-Alföld, a Dél-Dunántúl és a Dél-Alföld pedig a 12. helyen osztozik. A 20 legszegényebb helyen, a francia tengerentúli területet leszámítva, Lengyelország, Románia, Bulgária és Magyarország régiói osztoznak, a legszegényebb 15-be viszont csak bolgár, magyar és román régiók jutottak.