„Nagyfokú cinizmusra vall egy olyan ember cégére bízni a vizsgálatokat, aki miniszterelnökként maga felelt az EU-s pénzek felhasználását végző intézményrendszer kialakításáért és működéséért – mely intézményrendszert az EB maga is bírálta. Ez valóban olyan döntés, mintha Kulcsár Attilát neveznék ki pénzügyminiszternek, hiszen ő jól ismeri a pénzügyi rendszer hibáit...
Harmadrészt az EB e döntése még szép emlékű André Goodfriend volt amerikai nagykövetségi ügyvivő belügyeinkbe való beavatkozási kísérletein is túltesz. Hiszen vajon mi várható Orbán Viktor korábbi legnagyobb politikai ellenfelétől, sőt ellenségétől? Vajon abban érdekelt-e, hogy a regnáló kormány számára kedvező, de legalábbis objektív véleményt alkosson a hazai pénzfelhasználás folyamatáról? S ha nyilvánvaló, hogy nem, akkor vajon kinek jó az, ha negatív ítéletek születnek Magyarország kormányáról akár ok nélkül is?
Nem, nem: az EB ezúttal nagyon átlátszó Orbán-kormány-ellenes döntést hozott, és ez sehogyan sem magyarázható. Ezt a döntést csak visszavonni lehetne – normális esetben legalábbis.
Ugyanakkor máris itt van az érem másik oldala: vajon az hogyan lehetséges, hogy Gyurcsány Ferenccel szemben semmilyen gyanús ügyben nem indult eljárás mind a mai napig? Mely eljárások, ha elindulnak és eredménnyel járnak, már jogilag is kizárták volna az Altus Zrt. megbízatásának lehetőségét is?”