A Transzparens Újságírásért Alapítvány elindítja a Transzparens Oktatásért projektet
A projekt keretein belül képzési anyagot állítanak össze a hallgatók számára, amely segíti őket abban, hogyan ismerhető fel a világnézeti alapú diszkrimináció.
Nagy érdeklődés mellett tartottak fórumot a Budapesti Corvinus Egyetem budai campusán szerdán délután azt követően, hogy előző nap felröppent hírek szerint a kormány szétszakítaná az egyetemet: több kart más intézményekhez csatolna, a budai campus épületeit, és az annak helyt adó arborétumot pedig eladná. A fórumon a BCE vezetői, dékánjai és a hallgatói önkormányzat vezetője kiállt az egyetem egysége mellett.
A Budapesti Corvinus Egyetem (BCE) vezetői, dékánjai és a Hallgatói Önkormányzat elnöke egybehangzóan kiálltak az egyetem egysége mellett az intézmény budai campusán szerda délután tartott fórumon. A BCE közleményében kiemelte: az óriási érdeklődés mellett tartott rendezvény demonstrálta, hogy az egyetemi polgárok készek mindent megtenni intézményükért.
Kedden a vs.hu írt arról, hogy információi szerint „meg vannak számlálva a napjai” a Budapesti Corvinus Egyetem budai campusának. Úgy tudják, a kertészettudományi, élelmiszer-tudományi, tájépítészeti kart leválasztják. Egyetemi forrásaik szerint a Villányi úti ingatlanokat pedig eladják, hogy az azért kapott pénzt is a budai Vár újjáépítésére fordítsák. Erre reagálva az egyetem először közleményt adott ki, amelyben azt írták: semmilyen hivatalos dokumentumot nem ismernek az intézmény esetleges átalakításával összefüggésben, ezért arról nem tudnak véleményt alkotni.
A szerda délután tartott fórum után kiadott közlemény szerint a dékáni beszédek középpontjában a „budai oktatási és kutatási tevékenységek hosszú múltra visszatekintő és a jövő szempontjából felbecsülhetetlen értékei álltak”. Hangsúlyozták, hogy mindezek megőrzésére kizárólag a Budai Arborétum területén és a BCE szervezeti keretei között van reális esély.
A BCE a közleményében azt írta: a fórumon többen firtatták a hírek megalapozottságát. Erre az egyetem vezetése válaszában megerősítette, hogy nincs semmilyen konkrét információ birtokában az esetleges átalakítási koncepcióról. Az egyetem bízik abban, hogy a közeljövőben meginduló tárgyalások során véleményét kifejtve, érvekkel tudja alátámasztani meggyőződését az egyetemi egység tudományos-szakmai erejéről – írta az intézmény.
A Miniszterelnökség szerdán az MTI-hez eljuttatott közleményében határozottan cáfolta azokat a híreszteléseket, miszerint a felsőoktatás átalakításával összefüggő bármilyen döntés, vagy tervezet és a Nemzeti Hauszmann Terv finanszírozása, így a budai Vár rehabilitációja között bármilyen összefüggés lenne.