Az LMP társelnöke szerint 2015. március 15-én három figyelmeztetést kell küldeni a kormánynak, elsőként azt, hogy egyik függőség nem szünteti meg a másikat, hanem végzetessé teszi az ország kiszolgáltatottságát.
Schiffer András pártjának a nemzeti ünnepen, a budapesti Pilvax kávéházban tartott megemlékezésén azt az üzenetet is megfogalmazta: ha egy ország viselt dolgairól külhonban többet tudnak, mint annak polgárai, az országnak nincs felelős kormánya. „Egy olyan nemzet, amelynek urai külhonban saját polgárai bérére alkudnak, nem képes megvédeni saját függetlenségét” – fogalmazta meg harmadik figyelmeztetését ünnepi beszédében az ellenzéki politikus.
Schiffer a szerint napjainkban több oldalról is kísérletet tesznek arra, hogy a szabadságot szembeállítsák a nemzeti szuverenitással, holott a kettő nem állítható szembe. Utóbbit szerinte egyesek elavult, nacionalista vonásnak tartják, mások szerint a nemzeti szuverenitás érdekében feláldozható a szabadság, a helyi közösségek önrendelkezési joga. Évszázados tapasztalat, hogy a belső és a külső függőség párban jár – fogalmazott a társelnök, aki szerint nem beszélhetünk demokráciáról ott, ahol harminc évre titkosított tárgyaláson hoznak tető alá egy szabadkereskedelmi egyezményt, ahol harminc évre titkosított paktum alapján „szolgáltatják ki az ország energiaellátását”.
Hadházy Ákos, az LMP antikorrupciós szakszóvivője a több mint félszáz résztvevő előtt tartott beszédében V. Ferdinánd trónfosztását elevenítette fel, és párhuzamot vont az egykori – mint mondta – gyengeelméjű uralkodó, valamint az ország jelenlegi vezetése között. Úgy fogalmazott: a józan ítélőképesség elvesztésére utal, amikor a miniszterelnök azt mondja, zéró tolerancia van a korrupcióval szemben, vagy amikor arról beszél, hogy 2018-ban teljes foglalkoztatás lesz Magyarországon. Úgy folytatta: Ferdinánd a valódi döntéseket nem maga hozta, „1848 Habony Árpádját Metternich kancellárnak hívták”.
Hajdu Mária, a párt emlékezetpolitikai szakszóvivője arról beszélt, hogy a 12 pontos követelés máig aktuális. Emellett azt emelte ki: történelmi tapasztalat, hogy ahol nincs szabadság, van munkája a besúgóknak, és amíg nem megismerhető a múlt, mindig is lesznek olyanok, akik visszaélnek a visszatartott információkkal.