„Szennyvíz folyik a szájukból” – Magyar megindult Vona útján, aminek mindenki tudja, mi lett a vége
Ha a pártelnök saját szavazóbázisát, de a képviselőit is dehonesztáló jelzőkkel illeti...
Bár a Fidesznek már meg az összes képviselőhöz viszonyított kétharmada a parlamentben, a jobbikos Apáti István hiányzása miatt a jelen lévő képviselők kétharmadának szavazatát igénylő közalkalmazottak jogállásával kapcsolatos módosítást és egy közigazgatási salátatörvényt is meg tudott szavazni a parlament kedden.
A közalkalmazottak jogállásáról szóló módosítások és egy közigazgatási tárgyú salátatörvény is kétharmados volt, mégis el tudta kedden fogadni a parlament, mert a jobbikos Apáti István hiányzott a szavazásról. A Jobbik-frakció egyébként nemmel szavazott.
A kétharmados törvényekhez ugyanis a jelen lévő képviselők kétharmadának szavazata szükséges, így hiányzás esetén továbbra is lehet kétharmada a Fidesznek. Az összes képviselő kétharmada csak alkotmánymódosításhoz és egyes kinevezésekhez, például az alkotmánybírók megválasztásához szükséges.
A baloldali ellenzéki pártok azzal vádolják a Jobbikot, hogy segít a kormánynak. A DK közleményben azt írta: a keddi kétharmados parlamenti szavazáson ismét Vona Gábor pártja „tolta át” Orbán Viktor kormányát. Gréczy Zsolt szóvivő MTI-nek megküldött közleménye szerint a voksolás bebizonyította, hogy a korábban egy polgári körben tevékenykedő Orbán Viktor és Vona Gábor között harmonikus a politikai kapcsolat. A DK gyanúja, hogy a Fidesz-Jobbik koalíció nemcsak számos önkormányzatban, hanem az Országgyűlésben is működik, újra megerősítést nyert – közölte a DK szóvivője.
Az Együtt az ügyre úgy reagált: összenő, ami összetartozik, az „álellenzéki” Jobbik „passzívan támogatja” a kétharmadot. A párt azt a kérdést is feltette, hogy Mennyit fizetett Orbán Viktor Vona Gábornak a kétharmados többségért? Mit ígért a miniszterelnök „a rendszeresen zsidózó és cigányozó Vonáéknak”?
Az MSZP szerint a keddi szavazáson kiderült, hogy a Jobbik nem ellenzéki párt. Lukács Zoltán a szavazással kapcsolatban úgy fogalmazott: „a Fidesznek nincs kétharmada a magyar Országgyűlésben, viszont a Fidesz -Jobbik koalíciónak van kétharmada a magyar Országgyűlésben”. Hozzátette: kedden kiderült, melyik ellenzéki párt és melyik a Fidesz szekértolója. Emlékeztetett arra, hogy már decemberben is volt olyan szavazás, a szociális törvényről szóló, amelyet meg lehetett volna akadályozni, mert nem volt a Fidesznek kétharmada. A törvény elfogadásában benne volt a Jobbik képviselőinek magatartása is – közölte.
Lukács Zoltán szerint az a kérdés, milyen érdeke fűződik ahhoz a Jobbiknak, hogy kiszolgálja a Fideszt. Nem tudják, hogy kap-e támogatást ezért, vagy az Orbán-rendszer elnéz a Jobbiknak olyan ügyeket, amelyeket másnak nem nézne el – mondta. Kérdésre válaszolva Lukács Zoltán elmondta, az MSZP képviselői közül mindenki bent volt az ülésteremben, és tudomása szerint a többi baloldali párt képviselője is szavazott.
Egyébként a keddi parlamenti szavazások név szerinti összesítéséből kiderül, hogy például a paksi iratok titkosításánál a szocialisták két képviselője sem szavazott – ez a törvény azonban nem kétharmados, így a Fidesz egyszerű többséggel is könnyen meg tudta szavazni.