Igazi dalos pacsirta lett Magyar Péter a kamerák kereszttüzében (VIDEÓ)
Aztán hátat fordított és elsétált.
Magyar kultúrájukhoz ragaszkodó civilekkel találkoztam az Egyesült Államokban.
„Amikor 2010-ben az Egyesült Államokban (Indianapolisban, Clevelandban, Chicagóban) jártam, az egyik legnagyobb meglepetés a helyi magyar közösségek vitalitása volt.
Az óhazában – nem kis részt a kádárista propaganda miatt – sokan máig handabandázó dollárpapáknak meg Horthy-nosztalgiás csökevényeknek tartják a disszidenseket.
Én viszont magyar kultúrájukhoz ragaszkodó civilekkel találkoztam.
Harmad-negyedgenerációs kamaszokkal, akik pezsgő magyar cserkészcsapatokban élték világukat. Élénk protestáns és katolikus egyházi életet. Sikeres vállalkozókat, akik hét-nyolc órát vezettek, hogy más magyar közösségi vezetőkkel programokról egyeztessenek. Magyarul már nem beszélő amerikai nyugdíjasokkal, akik egy clevelandi plázában fenntartják a Magyar Örökség Múzeumát, mert fontos nekik a magyar identitás. (Mai napig őrzőm a »Proud to be Hungarian« feliratú hűtőmágnest.)
Sokan említették akkor nekem, milyen jó lenne, ha a közösségek szervezésében, megtartásában segítségükre lenne Magyarország. És láss csodát, 2012-ben aztán el is indult a Kőrösi Csoma Sándor program, amelynek keretében a magyar állam:
Argenítnától az Egyesült Államokig, Ausztráliától Dél-Afrikáig, hogy néptáncot vagy magyar nyelvet tanítsanak, vasárnapi iskolát vezessenek, magyar kulturális hagyatékot mérjenek fel.”