A dán fejlesztésű EnergyPlan szoftverrel modellezte az Energiaklub Magyarország energiapiacát 2030-ig. Eddig szól Magyarország hivatalos energiastratégiája is. Abban az évben még nagy valószínűséggel termelne mind a négy jelenleg létező paksi blokk is. Az Energiaklub arra az eredményre jutottak, hogy a paksi bővítés nélkül sem leszünk gondban.
Sajtóközleményükben azt írják: az EnergyPLAN egy ország vagy régió teljes energiagazdaságát modellezi, tehát az összes szektor – lakosság, mezőgazdaság, ipar, szolgáltatások, közlekedés – minden típusú energiaigényével számol. Az energiarendszer egyéves működését vizsgálja, méghozzá órás felbontásban, ami az időjárásfüggő megújulók és a villamosenergia-igény folyamatos változása miatt fontos. A program magyarországi alkalmazhatóságát egy 2011-es hazai energiamodell létrehozásával ellenőrizték. A kapott eredmények a statisztikai tényadatokhoz képest alig mutattak eltérést.