Egyhetes karitatív akciót indít a Demokratikus Koalíció (DK) országszerte – jelentette be Vadai Ágnes, a párt alelnöke vasárnapi budapesti sajtótájékoztatóján. Az alelnök azt mondta: uniós és hazai statisztikai adatok is azt mutatják, hogy „drámai” a magyarországi szegénységi helyzet, főként a gyermekek nélkülözése. A Tárki adatai szerint jelenleg 3,3 millió szegény ember él az országban, a mély szegénységben élők aránya háromszor akkora, mint az Európai Unióban – mondta a DK-s politikus. Úgy fogalmazott: „az Orbán-kormány alatt jobban szegényedett az ország, mint a gazdasági világválság alatt”.
Vadai Ágnes azt mondta: az UNICEF (az ENSZ Gyermekalapja) felmérése szerint a szegénységben élő magyar gyermekek aránya 2009-ben, a válság idején alig érte el a 30 százalékot, 2013-ban viszont ez az arány 43 százalék volt. Szavai szerint Magyarország kivételével az unión belül mindenhol sikerült megállítani, vagy visszafordítani a szegénységben élő, 7 évesnél fiatalabb gyermekek számának növekedését, még Romániában is. Kitért arra is, hogy „még a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) adatai szerint is” utolsó helyen áll az ország az uniós nemzetek között az anyagi biztonság szempontjából: a magyar családok 76 százaléka nem lenne képes kifizetni egy váratlan nagyobb, 66 ezer forintos kiadást.