Újabb pártokat vett nyilvántartásba a februári veszprémi időközi országgyűlési képviselőválasztásra a Nemzeti Választási Bizottság (NVB) pénteki ülésén, ezzel már tízre nőtt a választáson jelöltet állítani szándékozó pártok száma. A testület egyhangúlag döntött az Elégedetlenek Pártja, a Zöldek Pártja, a Jobbik Magyarországért Mozgalom, a Lehet Más a Politika, az Összefogás Párt, a Fidesz – Magyar Polgári Szövetség és a Kereszténydemokrata Néppárt nyilvántartásba vételéről. Az NVB korábban már döntött a Szociáldemokraták Magyar Polgári Pártja, a Magyar Munkáspárt, valamint a Magyar Szocialista Párt nyilvántartásba vételéről. A függetlenként induló jelölteknek nem kell regisztráltatniuk magukat a választásra.
Veszprém megye 1-es számú országgyűlési egyéni választókerületében azért kell időközi választást tartani, mert Navracsics Tibort, a választókerület korábbi országgyűlési képviselőjét november 1-jével uniós biztossá nevezték ki, így – mivel az uniós biztosi és a parlamenti képviselői mandátum összeférhetetlen – október 30-i hatállyal lemondott országgyűlési mandátumáról.
Az NVB február 22-ére tűzte ki az időközi választás időpontját. A választókat január 5-ig értesítik arról, hogy szerepelnek a névjegyzékben, az ajánlásokat január 5-től gyűjthetik az indulni szándékozók. Az országgyűlési egyéni választókerületben induló jelölteknek 500 érvényes ajánlást kell összegyűjteniük, az ajánlásokat január 19-én 16 óráig kell leadniuk a választási bizottságnál.
Az NVB ülésén a testület megtagadta egy országos népszavazási kezdeményezés aláírásgyűjtő ívének hitelesítését is. Az Elégedetlenek Pártja elnöke, Tóth István által benyújtott aláírásgyűjtő íven az a kérdés szerepelt: „Egyetért-e Ön azzal, hogy Magyarországon a mindenkori hivatalban lévő illetve a volt Köztársasági elnöknél, miniszterelnöknél, minisztereknél, államtitkároknál, helyettes-államtitkároknál, országgyűlési képviselőknél, állami intézmények vezetőinél, polgármestereknél és ezen személyek törvényben meghatározott közvetlen hozzátartozóinál – elévülési időn belül – 2 (két) évente kötelező legyen egy független testület által lefolytatott vagyonosodási vizsgálat (személyi jövedelemadó utólagos ellenőrzése), és hogy a lefolytatott vizsgálat részletei és végeredménye nyilvánosak legyenek?” Az NVB tagjai úgy ítélték meg, a kérdés adó- és szervezetalakítási tárgykört érint, amelyekben nem lehet népszavazást tartani, emellett a kérdés nem felel meg az egyértelműség követelményének sem. A testület ezért megtagadta az aláírásgyűjtő ív hitelesítését.