Fordul a szél: Trump kőkemény üzenetet küldött a világnak – és külön az Európai Uniónak
Ahogy az új amerikai vezetés a hazája boldogulását teszi az első helyre, úgy Európának s benne Magyarországnak is így kell tennie. Kacsoh Dániel írása.
Csütörtökön aláírta a General Electric és a kormány a Budapest Bank adás-vételéről szóló szerződést. Varga Mihály közlése szerint az átadás-átvétel jövő év első félévének végére zárulhat le teljesen. A miniszter azt is elmondta: nem cél az állami tulajdon megtartása, egy-két éven belül magántulajdonba kerülhet a bank.
A magyar állam megveszi a Budapest Bankot, az eddigi tulajdonos GE és a magyar kormány az erről szóló előszerződést csütörtökön írta alá – jelentette be Kovács Zoltán kormányszóvivő a csütörtöki a rendkívüli kormányszóvivői tájékoztatón
Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter ugyanitt elmondta: jövő év első félévének végére zárulhat le a Budapest Bank átadás-átvétele. A miniszter szerint a döntés a gazdasági szuverenitás visszaszerzését is jelenti. Ismertette: a most megkötött előszerződést követően készítik el a végleges értékelést és döntenek a finanszírozásról. A vevő a Corvinus Nemzetközi Befektetési Zrt. lesz, a fedezetet az MFB biztosítja.
A Budapest Bank jövőjéről ugyan csak később dönt a kormány, de hosszú távon nem cél az állami tulajdon megtartása, egy-két éven belül magántulajdonba kerülhet, akárcsak az MKB – mondta Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter. Hozzátette: a magyar bankrendszer most kezd a helyes tulajdonosi arányra beállni. Az MTI kérdésére azt válaszolta: 2010-ben a kormány célja az volt, hogy a bankszektorban a magyar tulajdon aránya elérje az 50 százalékot, ez a két bank – MKB, BB – megvásárlásával teljesült.
Varga Mihály a BB megvételétől a verseny erősödését, a szolgáltatás színvonalának emelkedését várja. A miniszter korainak tartotta annak megválaszolását, hogy összevonják-e a bankot az MKB-val.