Az LMP szerint a vasárnapi újpesti időközi országgyűlési választás jó lehetőség arra, hogy az emberek megüzenjék Orbán Viktornak: elegük van a korrupcióból, a szegénységből. Kanász-Nagy Máté, a párt jelöltje szombat reggel az újpesti piac előtt tartott sajtótájékoztatón közölte: eggyel több fideszes parlamentbe küldése felesleges, eggyel több MSZP-s megválasztása pedig elégtelen. Akik valódi változást szeretnének, de jövőjüket nem szeretnék egy focistára bízni, azoknak az LMP az egyetlen reális lehetőségük a vasárnapi voksoláson – jelentette ki, ezzel arra utalva, hogy a Jobbik Urbán Flórián egykori labdarúgót indítja.
Közölte, egy LMP-s önmagában nagyobb változást hozhat, mint az összes többi jelölt együttvéve, mert ha eggyel több képviselője lesz a pártnak, erősebb lesz a korrupció elleni küzdelem, határozottabban léphetnek fel a szegénység növekedésével szemben és megállíthatják a politikai hatalmaskodást.