A Fidesz parlamenti frakciója üdvözli az Alkotmánybíróság (Ab) döntését, amellyel „elhárult a bankok elszámoltatásának utolsó akadálya is”. Hangsúlyozzák, hogy ez az elszámoltatás biztosítja a kamat- és törlesztőrészlet-csökkenést. Az Ab kedden mondta ki, hogy nem ütközik alaptörvénybe a devizahiteles banki kölcsönszerződéseket egyoldalúan módosító tisztességtelen kikötések következményeit meghatározó törvény, amely alapján az állam és a pénzintézetek közti ezzel kapcsolatos perek folynak.
A Fidesz országgyűlési képviselőcsoportja az MTI-hez eljuttatott reagálásában azt írta: a frakció az Országgyűlésben csak olyan törvényt fog támogatni, amelynek eredményeként „az átlag devizahiteles törlesztő- és kamatrészlete negyedével csökken”, és ez hosszú távon is így marad. A kamat és a törlesztőrészletek csökkenését a bankok elszámoltatása biztosítja – folytatták –, ezért csak az elszámoltatás után történhet meg a forintosítás. Az új forinthiteleknél a fair bankokról szóló törvény garantálja, hogy a kamat nem növekszik, és a törlesztőrészlet az átlagos devizahitelesnél 25 százalékkal alacsonyabb marad – hangsúlyozta a kormánypárt.