Németh Zsolt szerint egyértelmű, hogy Magyarország nyitott az együttműködésre, de ehhez az kell, hogy az Egyesült Államok a jogsegély keretében segítse, hogy megfelelő információkkal rendelkezzen Magyarország. A bizottsági elnök arra is kitért, hogy meglátása szerint André Goodfriend „meglehetősen sajátos diplomáciai szerepet” vállalt, politikai szerepvállalása volt tapasztalható az elmúlt napokban. „Fölöttébb problémás”, hogy már másfél éve nincs amerikai nagykövet Budapesten, mert így a megfelelő szintű politikai egyeztetés keretei nincsenek megteremtve – mondta.
Gyöngyösi Márton, a bizottság jobbikos alelnöke arról beszélt: nehezen hihető, hogy 25 évvel a rendszerváltás után az Egyesült Államok „hirtelen felfedezi”, Magyarországon létezik korrupció, és éppen most kerül elő ez az ügy, amikor Magyarország irányába folyamatos nyomásgyakorlás tapasztalható.
Az ülésen részt vevő, de a biztosságban nem tag Szelényi Zsuzsanna független képviselő azt mondta: valószínűtlen, hogy nem léphet semmit a kormány az ügyben.
Magyar Levente kijelentette: a helyzet elhúzódása rossz Magyarországnak és az Egyesült Államoknak is, így nem életszerű azt feltételezni, hogy a kormány nem tesz meg mindent azért, hogy mielőbb tisztázódjon a helyzet. Addig azonban korlátozott a mozgástere, amíg nem kap információt arról, hogy mi ellen kellene fellépnie – mutatott rá. Szelényi Zsuzsanna kérdésére Magyar Levente közölte: nem tud arról, hogy az ügyben bárki érintett lenne a KKM-ben.
Az ülésen Szijjártó Péter külügyminiszter nem vett részt, ugyanis épp Kínában tart előadást az Európai Unió előtt álló kihívásokról – írja az Index. A Külügyminisztérium közleménye szerint Szijjártó ezen kívül a Bank of China elnökével, valamint a kereskedelmi miniszterrel és a külügyminiszterrel is tárgyalni fog.
Szijjártó távolléte miatt nem jelentek meg az ülést kezdeményező szocialista képviselők sem.