A kétharmad már azokat az alkotmányos intézményeket sem tiszteli, amelyek vezetőiről saját maga hozott döntést – reagált szombaton az LMP arra, hogy Lázár János a Miniszterelnökséget vezető miniszter és Kocsis Máté, a Fidesz kommunikációs igazgatója is lemondásra szólította fel Székely Lászlót arra hivatkozva, hogy kívülről irányítják az ombudsmani hivatalt. Az ellenzéki párt közleményében egyúttal felszólította a Fideszt, hogy tartsa tiszteletben az ombudsmani hivatalt.
Az LMP szerint hecckampány indult az alapvető jogok biztosának hivatala ellen, aminek alapja egy tisztázatlan körülmények között a Magyar Nemzethez került belső levelezés. A Magyar Nemzetben pénteken megjelent cikk szerint az ombudsmani hivatal egyik munkatársa egyeztetett a TASZ-szal a tűcsereprogrammal kapcsolatos jelentés megjelenéséről.