A Zágráb megyei bíróság keddi döntése szerint törvényes és megalapozott a Hernádi Zsolt, a Mol Nyrt. elnök-vezérigazgatója elleni vád, amit a horvát korrupció és szervezett bűnözés elleni ügyészség (USKOK) nyújtott be, tehát a bíróság le fogja folytatni az eljárást. Az USKOK március 31-én emelt vádat Hernádi ellen, mivel szerintük tíz millió euró kenőpénzt adott át Ivo Sanader volt horvát miniszterelnöknek azért, hogy a Mol megszerezze a többségi irányítási jogokat az INA-ban.
A bírósági tanács Hernádi Zsolt ellen fogva tartást rendelt el és jóváhagyta az USKOK azon kérését is, hogy távollétében lehessen lefolytatni a bírósági tárgyalást.