„Egy dologhoz biztosan ért Orbán Viktor: a hatalompolitikához. Habár a választók több, mint 55 százaléka ellene szavazott, ismét kétharmados többséggel vezetheti Magyarországot a következő négy évben. Köszönhetően a választási törvény módosításának. Nem valószínű, hogy a levélszavazatok megszámlálását követően elveszne egy fideszes mandátum, ezáltal elcsúszna a párt alkotmányozó többsége. Levélben ugyanis csak azok a külföldön élő magyar nemzetiségiek szavazhatnak, akik az állampolgársági törvény módosításának köszönhetően magyar útlevelet kaptak.
Bár Orbán a 2010-es választásokhoz képest kereken 600 ezer szavazattal és 9 százalékponttal kevesebbet kapott, mégis legitimálva érzi magát ahhoz, hogy az országot abszolutista önkénnyel vezesse. Sikerült ugyanis elhitetnie, hogy rajta kívül nincs más alternatíva.