Karácsony és Bárándy szerdai sajtótájékoztatójukon kifejtették: választási csalás gyanúját veti fel, hogy a billegő választókerületekben nőtt a választópolgárok száma az elmúlt két hónapban. A Fidesz ezért személyiségi jogi pert indít Karácsony Gergely ellen, valamint kifogást emel a választási irodánál. A Fidesz szerint Karácsony és Bárándy megsértették a jóhiszemű joggyakorlás elvét.
A kormánypárt közleményében azt is hozzáteszi: nagy a kétségbeesés a baloldalon, napi rendszerességgel már előre magyarázzák a vereségüket és alaptalanul vádaskodnak, ráadásul olyan dolgokkal, amit ők maguk követtek el. Mint írták, a Gyurcsány-koalíció már csak tudja, hogy mi az a voksturizmus. Különösen Szanyi Tibornak lehet sok emléke erről még a 2010-es választás második fordulójából – emlékeztettek.