Ismételten aláhúzta, hogy a kijevi tömegrendezvényeken soha nem szólt az ukrajnai, vagy a kárpátaljai magyarság egésze nevében, hanem mint korábbi parlamenti frakciója, a Régiók Pártjának képviselőcsoportja tagjaként. „A kisebbségekkel szembeni pozitív politika miatt vettem részt ezeken, egy bizonyos határig” – tette hozzá.
Felhívta a figyelmet arra, hogy a demokrácia fontos eleme a szólásszabadság, a véleménynyilvánítás szabadsága. Gajdos István leszögezte, hogy visszautasítja a rágalmakat, amelyek miatt – ha szükséges – bírósághoz, illetve az európai intézményekhez fordul jogorvoslatért.