Ez a Brüsszel leckézteti Budapestet? Komolyan?
Nem Didier Reynders az első uniós bürokrata, aki azután keveredett korrupciós botrányba, hogy bőszen kritizálta Magyarországot. A híres lebukások azonban csak a jéghegy csúcsát jelentik.
Feljelentést tett az ötpárti összefogás, mivel szerintük a Fidesz kampánycéljainak megfelelően szivárogtattak a nyomozóhatóságok az elmúlt hónapokban. Helmeczy László szerint „a nyomozások és a vádelőkészítő munka színvonalát feláldozzák a politikai show oltárán.”
Feljelentést tett az ötpárti választási együttműködés egyik képviselőjelöltje a Magyar Nemzetben és másutt megjelenő „kiszivárogtatások” miatt, Helmeczy László szerint ugyanis a nyomozóhatóságoktól a kormány kampánycéljainak megfelelően kerülnek ki az információk – közölte az Együtt-PM hétfőn az MTI-vel. Közleményük szerint Helmeczy László a legfőbb ügyésznél tette meg feljelentését, mert szerinte a nyomozóhatóságoktól „szervezett módon” szivárognak ki az információk olyan ügyekben, amelyek szinte minden mozzanata szolgálati titkot képez, más részletek pedig nemzeti minősített adatnak, régi nevén államtitoknak is minősülhetnek.
A feljelentés – amelyet az Együtt-PM szintén eljuttatott az MTI-hez – kitér a többi közt Welsz Tamás halálának ügyére, amelyet Helmeczy László szerint Simon Gábor ügyével együtt alapos gyanú szerint a nyomozásra vonatkozó szabályokat megsértve kezelt a hatóság. A feljelentésről szóló kommüniké úgy fogalmaz: bár már tavaly a nyomozóhatóság látókörébe került Welsz Tamás és Simon Gábor is, mégis csak a kampány elején álltak a nyilvánosság elé. Mindez szerinte a korábbi hasonló ügyekkel együtt felveti annak gyanúját, hogy a büntető törvénykönyvbe ütköző hivatali visszaélések sorozata zajlik a nyomozóhatóságnál.
„Az ügyészségen jól láthatóan valaki vagy valakik, a nyomozások és a vádelőkészítő munka színvonalát feláldozzák a politikai show és a kormánypárti választási kampány oltárán” - szerepel a feljelentésben. A közlemény szerint a feljelentés olyan ügyek, mint az UD Zrt.-ügy, vagy Juhász Ferenc és Fapál László felmentéssel végződő pere bemutatásával támasztja alá azt, hogy „a Központi Nyomozó Főügyészség a szakmai szempontokat is háttérbe szorítja azért, hogy politikailag felhasználható ügyekkel szolgálja ki a hatalmat”.
Helmeczy László azért fordult közvetlenül a legfőbb ügyészhez, mert az ő az, aki minden ügyészségi szerv felett kontrollt gyakorolhat – tudatták. Azt írta a hatóságnak: „a törvény előtti egyenlőség sérül azzal, hogy az ügyészség jobbra tolódott”. Helmeczy László úgy véli: már nemcsak egyszerű elfogultság, hanem bűnös kötelezettségszegés alapos gyanúja is felmerül.