Az esemény szervezői között szerepel Orbán Gáspár, a miniszterelnök fia is. A vitára kezdetben nyilvános volt a regisztráció, de ezt később az ELTE jogi karának hallgatóira szűkítették. Az Index beszámolója szerint a bejáratnál szigorúan ellenőrizték, hogy az érkezők regisztráltak-e. Ennek ellenére az Index és a Népszabadság munkatársa is bejutott a helyszínre.
Lázár azzal kezdte, hogy a paksi bővítés valójában nem bővítés, hanem kapacitásfenntartás, ezt azonban Jávor Benedek vitatta. Szerinte azonban nagyobb baj, hogy a magyar-orosz megállapodás előtt kellettek volna ilyen viták. A PM-es politikus a Medián felmérésére hivatkozott, miszerint a magyarok hatvan százaléka ellenzi a paksi bővítést. Azt is hozzátette, hogy a kormány kommunikációjával ellentétben Paks 2. nem csökkenteni, hanem növelni fogja az áram árát. Jávor szerint a beruházás annyi munkahelyet sem fog teremteni mint amennyit a kormány sugall, ráadásul geopolitikai elköteleződést jelent Oroszország irányába.