A kormánypárt kedden azt közölte az MTI-vel, hogy az előző kormány az IMF gyarmatává tette Magyarországot, és nemcsak az országot, de a családokat is devizacsapdába taszította. Hozzátették: a Fidesz-kormány viszont az utolsó fillérig visszafizette az IMF-hitelt, csökkenő pályára állította az államadósságot és több százezer bajba jutott család otthonát mentette már meg.
Scheiring Gábor Együtt-PM-es politikus szavaira – amelyek szerint a paksi bővítésre felvett hitellel Orbán Viktor „egy hatalmas devizaadós családot csinál az országból” –a Fidesz úgy reagált: a beruházás érdemben nem fogja éves szinten az államadósság GDP-hez viszonyított arányát befolyásolni, mivel a gazdaság talpra állt, és mindent megtesznek annak érdekében, hogy az államadósság csökkenő pályán maradjon.