Előzőleg Gúr Nándor, az MSZP alelnöke, az Országgyűlés foglalkoztatási és munkaügyi bizottságának elnöke azt mondta, pártja szerint a kormány az elmúlt négy évben lepusztította az országot, kormányzása minden magyar állampolgárnak 1,2 millió forintos többletterhet jelent, a foglalkoztatás és a munkanélküliség területén pedig mínuszba fordultak a számok.
Erre válaszul Hoppál Péter, a Fidesz szóvivője csütörtöki budapesti sajtótájékoztatóján úgy fogalmazott: a tények magukért beszélnek a foglalkoztatás és a „köteles beszéd” ügyében is, a szocialisták azonban a saját maguk igaznak vélt információit hajtogatják, amelyek köszönőviszonyban sincsenek a valósággal.