Egy brit politikai tanácsadó elmagyarázza, miért lehet a Fidesz 14 éve hatalmon
Edward M. Druce hat pontot sorol fel, amely alapján sikeresen működik a magyar kormány, s szerinte mindezt a britek is megtanulhatnák.
Szél Bernadett szerint nem lehet egyszerre a nukleáris és a zöld energiák útját járni, Orbán Viktor pedig „nem űzhet csúfot az országból”. Az osztrák zöldeket képviselő Mathias Köchl arról beszélt, hogy Ausztriában is épült atomerőmű, ám egy népszavazás miatt azt sosem üzemelték be.
Szombat este a paksi erőmű bővítéséről született orosz-magyar megállapodás ellen tüntetett az LMP Budapesten, a József Nádor téren. A demonstráción beszédet mondó Szél Bernadett, a párt társelnöke szerint Orbán Viktor a paksi erőmű bővítéséről hozott döntésével „minden magyar emberen átgázolt”, mert erről kötelessége lett volna egyeztetni a parlamenttel és a társadalommal. A miniszterelnök „nem űzhet csúfot az országból” – mondta.
Szél arról is beszélt, hogy beleszólást követelnek azokba a döntésekbe, amelyek nemcsak a ma élőket érintik, hanem gyermekeiket és unokáikat is. Az LMP számára döntő, hogy milyen lesz Magyarország energiapolitikai rendszere, mert a XXI. században nem lehet egyszerre két úton járni, a nukleáris és a zöld energia nem tud egymás mellett békében fejlődni.
A rendezvény vendége volt Mathias Köchl osztrák zöldpárti parlamenti képviselő, aki arról beszélt, hogy az embereknek meg kell adni a lehetőséget, hogy szabadon dönthessenek, milyen energiát akarnak használni. A megújuló energia mellett felszólaló osztrák politikus azt is hangsúlyozta, hogy habár korábban Ausztriában is épült atomerőmű, de egy népszavazást követően azt sosem üzemelték be.
A rendezvényen körülbelül 100-200-an gyűltek össze, többen fáklyákat, illetve táblákat tartottak. A táblákon „Magyarország eladva és eladósítva”, valamint „Nem leszünk orosz atomgyarmat!” feliratok voltak olvashatóak.