„Ők csak parancsot hajtottak végre, ami mögött államhatalmi szervek vezetői, vagy éppen politikusok állhatnak” – folytatta Horváth András, aki szerint minél többen állnak ki az igazuk mellett, minél erősebb lesz a civil kurázsi, annál inkább visszaszorulhat a közérdeket sértő hatalomgyakorlás. „Akkor talán a valódi bűnösöket fogják üldözni, nem a bejelentőket. Ma még sajnos utóbbinál tartunk” – fogalmazott.
Úgy véli, legfeljebb az adócsalóknak okoznak az állításai érdeksérelmet, másnak biztosan nem. Elmondása szerint sok magánszemély és kisvállalkozás kereste meg azzal, hogy szintén tudomásuk van különböző áfával történő visszaélésekről. Horváth András arra biztatta őket: névtelenül vagy névvel, hozzák nyilvánosságra a történteket. A NAV-nál dolgozó egykori kollégáinak is üzent: ne féljenek, álljanak elő mindennel, amit tudnak. Beszédének végén hosszú taps fogadta a zöld dossziéját felemelő Horváthot.
A fotót a 444 készítette.