Tordai Bence arcátlanul belerúgott a Fideszbe és Magyar Péternek dorombolt
Nincs mese, Bencének a lét a tét!
A demonstráción felszólalt az áfacsalásokról nyíltan beszélő volt adóellenőr, Horváth András is, aki szerint olyan gazdaságpolitikai háttérhatalom érzékelhető, amelyik kormányokon átível és súlyosan károsítja a közpénzeket. Az LMP-s Szél Bernadett szerint aki nem partner a NAV-botrány felderítésében, az cinkos a tolvajokkal és hazudozókkal.
Szél Bernadett szerint a NAV-botrányt fel kell deríteni, aki ebben nem partner, az cinkos a tolvajokkal, cinkos a hazudozókkal. Ezt az ellenzéki párt által a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) Kiemelt Adó és Vám Főigazgatóságának épülete elé szervezett pénteki demonstráción mondta az LMP társelnöke. A rendezvényt amiatt tartották, hogy Horváth András volt adóellenőr november 8-i sajtótájékoztatón arról beszélt, nagyobb hazai cégek és multinacionális vállalatok évente több mint ezermilliárd forint értékben csalnak adót, amihez a mindenkori kormányzati körök támogatásával az adóhatóság is asszisztál. Állítását később is megismételte, hozzátéve, ezzel kapcsolatban tett feljelentését követően – egy sajtóhír alapján – az ügyészség feljelentéskiegészítést kért.
„Öt perc múlva kezdünk, addig is mindenki tartózkodjon az erőszaktól, a rendbontástól és az áfacsalástól” – vezette fel az épület mellett felállított kisebb pódiumról a rendezvényt a házigazdai feladatokat ellátó Vágó Gábor LMP-s országgyűlési képviselő, hogy kicsit később „hétköznapi hősként” konferálja fel a színpadra Horváth Andrást.
A volt adóellenőr úgy fogalmazott, létezik egy olyan adózói réteg, amelyik a súlyához képest nem veszi ki megfelelő mértékben a részét a közteherviselésből. Hozzátette, hogy volt kollégáinak többsége becsületesen látja el munkáját, de vannak olyan vezetők, akik nem a közérdeket képviselik, leállítanak vizsgálatokat. Szerinte egy olyan gazdaságpolitikai háttérhatalom érzékelhető, amelyik kormányokon átível és „igen súlyosan károsítja a közpénzeket”. Hangsúlyozta, hogy az utóbbi két hétben sok támogató állt mögé a politikai és a civil paletta minden részéről. Olyan embereket is megismert, akik hasonló harcot folytatnak az államigazgatás és a politika ellen. Ezeket az embereket titkosszolgálati módszerekkel megpróbálták tönkretenni és elhallgattatni – jelentette ki, hozzátéve, hogy ezek a személyek azt mondták neki, néhány hónap múlva számíthat „a titkosszolgálatok részéről is lépésekre”. Azt mondta, hogy ha ezt tapasztalja, akkor közölni fogja a sajtóval és a közvéleménnyel.
Megjegyezte, egy televíziós műsorban azt a kritikát kapta, hogy az LMP ügynöke. Kijelentette: „az én ügynököm az LMP és vannak még ügynökeim”, az Együtt 2014, a Párbeszéd Magyarországért, a Jobbik, Szily Katalin és a többi független képviselő, akik aláírták az ügyben felállítandó parlamenti bizottságot támogató ívet. „Nagy erőkkel dolgozunk azért, hogy az ügynökeink sorában tudjuk az MSZP-t és a Fideszt is” – tette hozzá.
Éliás Ádám, a Vállalkozók Érdekvédelmi Szövetségének (VÉSZ) elnöke arról beszélt, hogy ha valaki kétkedett volna Horváth András kijelentéseinek valóságtartalmában, annak el kellett oszoljon a kétsége, annak alapján, ahogy a hatalom reagált a volt adóellenőr bejelentéseire. Döntő kérdés, hogy a parlamenti vizsgálóbizottság felálljon, mert akkor Horváth András mindent leplezetlenül feltárhat, anélkül, hogy azonnal letartóztatnák titoksértés miatt – jelentette ki. Aki kezdeményezi a bizottságot, az Magyarország megtisztulását akarja, aki pedig szabotálja, az a korrupciót és az áldatlan állapotokat akarja konzerválni – mondta. Éliás kezdeményezte, hogy ha nem áll fel a bizottság, akkor az annak létrehozását szabotáló pártok székházainál és irodáinál tartsanak folyamatos demonstrációkat. Hozzátette, hogy ha nem történnek komoly lépések, a VÉSZ kezdeményezni fogja, hogy a kis- és középvállalkozások egy engedetlenségi mozgalom keretében függesszék fel adóbefizetéseiket, amíg a vizsgálóbizottság fel nem áll és el nem kezdi a munkáját.
Az utolsóként felszólaló Szél Bernadett arról beszélt, úgy látszik megfordult a mondás, mert „pandúrból lett a rabló”. Szerinte arról van szó, hogy „minket átvernek és minket meglopnak”, mivel évek óta minden magyar állampolgár zsebéből kivesznek százezer forintot, ami nagyon hiányzik az ország költségvetéséből. A NAV épületére utalva azt mondta, úgy tűnik, nemcsak a stadionokban, de ott is kiépült a VIP-szektor. Az adóhivatal csak hümmögni képes, amíg az oligarchák oda-vissza tologatják a kamionjaikat a román és a szlovák határon, holmi nemzetközi itt a piros, hol a pirost játszva – jelentette ki. Szél Bernadett azt mondta, beszédes a kétharmad hallgatása, de beszédes az is, ahogy a szocialisták „összevissza beszélnek”. A nagypártok reakciói és a NAV nevetséges kétnapos vizsgálata egyértelműen azt mutatja, hogy a tettenérés utáni sokkról van szó, ugyanis volt egy ember, aki a nevét és az egzisztenciáját feláldozta azért, hogy elmondja, mi az igazság – hangsúlyozta a politikus.
A demonstráción nagyjából 100-150 ember vett részt. A rendezvény elején megjelent az MSZP két politikusa, Horváth Csaba és Molnár Zsolt is. Szél Bernadett és Vágó Gábor később azt mondták, felkérték a szocialista képviselőket, hogy írják alá az LMP és Ángyán József, független országgyűlési képviselő által kezdeményezett parlamenti vizsgálóbizottság felállításáról szóló ívet, de ők ezt nem tették meg. A demonstrációra többen is táblákat vittek magukkal, amelyeken például „Az MSZP-Fidesz kirabolja az embereket”, „A NAV csak két napig vizsgálja a rablókat. És téged?”, valamint a „Magyarország jobban teljesít (adócsalásban is)” feliratok álltak.