A tárcavezető szerint a hazai bérekhez viszonyítva a gázárak Magyarországon a legmagasabbak Európában, villamos energia tekintetében pedig a második legnagyobb összeget kell fizetni. Hangsúlyozta, „ezt nem lehet így hagyni”. Pintér Sándor szerint reális célkitűzés, hogy az ország a középmezőnybe kerüljön az árarányok területén. Ezt a megvalósuló jogszabály-módosításokkal el tudja érni a kormány.
A belügyminiszter az energiaárak változásait ismertetve jelezte, az áremelések oka, hogy privatizáltak számos energiavállalatot, s mivel nem volt hatósági ár, azok a profittermelésre „rendezkedtek be”. A rezsicsökkentésre utalva megjegyezte, ha a tervezett intézkedéseket végre tudják hajtani, akkor az év végén újabb jelentős csökkenés várható, ami az alacsony inflációval együtt nézve rendkívül jó eredmény.