A teljes ellenzéki oldal közös felelőssége, hogy ne újra egy megosztásra és gyűlöletkeltésre épülő országot építsen

Akik valóban rendszerváltást akarnak, azok megtalálják az együttműködés szükséges, kritikus mennyiségét és formáját.

Az MSZP alelnöke szerint keményebben kellene fellépniük egyes szakszervezeteknek a kormány munkavállalókat sújtó intézkedéseivel szemben.
Gúr Nándor csütörtöki, budapesti sajtótájékoztatóján azt mondta: azok, akik az előző kormány idején gördülő sztrájkot szerveztek, nem emelik fel a szavukat most, amikor kevesebben dolgoznak, kevesebb pénzért, korlátozzák a munkavállalók jogait, csökkentek vagy megszűntek a műszakpótlékok, megnehezítették a munkabeszüntetéseket, hanem belenyugszanak ebbe. Az MTI kérdésére a parlament foglalkoztatási bizottságának MSZP-s elnöke Gaskó Istvánt, a Liga Szakszervezetek és a Vasúti Dolgozók Szabad Szakszervezetének elnökét nevesítette a kritika címzettjeként. Hangsúlyozta azonban, hogy bírálatuk elsősorban a kormánynak szól, a munkavállalói érdekképviseleteket pedig arra biztatják, keményebben lépjenek fel céljaikért.
Gúr Nándor azt ígérte: ha a szocialisták kormányra kerülnek, olyan munkatörvénykönyvet fogadnak el, amely erősíti a munkavállalók biztonságát, segíti a foglalkoztatottság bővülését és az emberek többségének keresetnövekedését hoz - úgy, hogy közben „nem szorítják falhoz a munkaadókat”. A szocialista politikus emellett bírálta a fideszes Kósa Lajos törvényjavaslatát, amely a ki nem adott szabadnapok pénzbeli megváltását tenné lehetővé egyszeri alkalommal. Véleménye szerint alapvető probléma, hogy az indítványról semmilyen egyeztetést nem tartottak az érdekképviseletekkel. Hozzátette: egyetért azzal a szakszervezeti állásponttal, hogy a szabadság „nem eladó”, mindenkinek lehetőséget kell adni arra, hogy kivegye az őt megillető szabadnapokat.
Jelezte azt is, hogy március 31-éig kell kiadni az előző évben ki nem vett szabadnapokat, szerinte így értelmezhetetlen, hogy Kósa Lajos február 1-jével javasolja a szabadságmegváltást.