A Magyar Rádió Zrt. pénteken arról tájékoztatta az MTI-t, hogy az „Életút” című rendhagyó sorozatban olyan rádiós adaptációkat mutatnak be, amelyben civil szemtanúk idézik fel a múlt egy-egy átélt eseményét, saját életútjukat egy jelentős történelmi pillanatban.
Az öt napon át 13 óra 6 perctől hallható visszaemlékezések között szerepel egy kollégista diák írása az ötvenes évek hétköznapjairól és az 56-os forradalomról, egy koholt vádakkal 9 hónapig vizsgálati fogságban tartott férfi története és a családi élményeken keresztül az 50-es és 60-as éveket bemutató írás is.
A személyes beszámolók az Emberi Erőforrások Minisztériuma 2011-es felhívására született önéletrajzok alapján születtek, a pályázatra csaknem 3500 írás érkezett be. A legjobb anyagokból a Magyar Napló kiadásában egy-egy kötet is megjelent.
A rádiónak a díjnyertes pályaművekből Kőváry Katalin rendező válogatott ki és vett föl öt személyes hangvételű írást a Thália Színház művészeivel. A közlemény szerint az írásokban vissza-visszatérő gondolat, hogy az érintettek életük nehéz pillanataiban mindig láttak reményt a megoldásra, mert hittek a cselekedeteik, tetteik értelmében.