Figyelmeztetett a szenátor: titokzatos drónok repkednek New Jersey felett
Egyelőre nincs bizonyíték arra, hogy a bejelentett drónészlelések nemzetbiztonsági vagy közbiztonsági fenyegetést jelentenének.
Feltörte a cégalapító, Mark Zuckerberg Facebook-oldalát egy palesztin fiatalember, miután a közösségi portál informatikusai nem vették komolyan a biztonsági hiányosságokkal kapcsolatos észrevételeit.
„Először is, bocsásson meg azért, amiért megzavarom a privát szféráját és posztolok az ön üzenőfalára. Nem maradt más választásom, miután a Facebook csapata figyelmen kívül hagyta az összes nekik küldött jelentésemet” – írta meglehetősen döcögő angolsággal a múlt héten Zuckerbergnek Halíl Szreteh.
A palesztin Játtáh városban élő, két éve munkanélküli Szreteh informatikusi végzettséggel rendelkező biztonsági kutatónak vallja magát. Állítása szerint olyan rést talált a Facebook rendszerében, amelyen keresztül üzeneteket tud elhelyezni minden felhasználó üzenőfalán, nemcsak a saját barátaién. Ez azt jelenti, hogy a mintegy 1 milliárd felhasználóval rendelkező Facebook potenciálisan „aranybánya” lehetett azok számára, akik ezzel vissza szerettek volna élni.
Halíl Szreteh kétszer próbálkozott meg a céges biztonságiak figyelmeztetésével, és csak azután írt közvetlenül Zuckerbergnek. A Facebook szerint a hibát múlt hét csütörtökre elhárították, ám a palesztin informatikus akciója így is világszerte feltűnést keltett.
A Facebook biztonsági csoportja azzal védekezett, hogy a cégnél bevált gyakorlat a kívülről jövő figyelmeztetetések megszívlelése. Mi több, az elmúlt időben több száz hasonló bejelentő között több mint egymillió dollár jutalmat osztottak szét, ám Szretehet rossz angolsága miatt nem értették pontosan, hogy mire kívánja felhívni a figyelmet.
A sors fintora, hogy mivel a cégvezérhez fordult palesztin bejelentő figyelemfelhívó akciójával megsértette a Facebook felhasználási feltételeit, nem jogosult prémiumra a cég által a hibafeltárók díjazására létrehozott Fehér Kalap program alapján.