Greta, a forradalmár: az aktivista lázongásra szólítja fel az amerikaiakat a választás előtt
Thunberg szerint mindegy ki lesz az elnök, Amerika akkor is gonosz, rasszista hatalom lesz.
Több tízezer felhasználóról kért adatokat a Facebooktól hetven ország az idei év első felében ‒ írja az Index a Voice of America cikkére hivatkozva.
A Facebook először adott ki jelentést arról, hogy milyen adatkérelmek érkeztek be hozzá. Az idei év első felében már harmincnyolcezer felhasználóról kért adatokat hetven ország kormánya. Az adatszolgáltatási kérelmek mintegy felét az Egyesült Államok nyújtotta be a Facebookhoz ‒ írja az Index a Voice of America cikkére hivatkozva.
Frissítés:
Az MTI összeállítása 74 országról ír.
Az RT.com hírportál beszámolója szerint ezernél több kérelmet hat ország intézett a Facebookhoz, az Egyesült Államok, Franciaország, Olaszország, India, Németország és Nagy Britannia. Oroszország csak egyetlen megkeresést intézett a közösségi portálhoz.
Az amerikai szövetségi törvények lehetővé teszik kormányzati szerveknek, hogy hivatalos végzés nélkül kérjenek ki adatokat vállalatoktól, és azoknak titkos bírósági meghallgatáson kell megvédeni döntésüket, ha megtagadják az adatok kiszolgáltatását.
Az amerikai megkeresések 79 százalékának tett eleget a Facebook az év első felében, az összes megkeresést pedig 60 százalékban válaszolta meg az AP hírügynökség értesülése szerint. Mivel az amerikai törvények tiltják, hogy a vállalatok adatokat tegyenek közzé a kapott megkeresésekről, a Facebook ezért csak hozzávetőleges számokat tett közzé. A többi országról közölt adatok pontosak.
Frissítés:
A Népszabadság Online cikkéből kiderül, hogy az ügynek magyar vonatkozása is van. „A jelentés szerint a magyar hatóságok huszonötször fordultak a Facebookhoz adatokért, huszonnégy felhasználóra voltak kíváncsiak, a hálózat viszont csak nyolc esetben engedett a kérésüknek” ‒ írja a NOL.