A Fidesz az édesanyák és a családok mellett áll, megbecsüli, segíti a gyermeknevelést, a gyermekvállalást és a munkahelyükön végzett tevékenységüket – mondta a nagyobbik kormánypárt szóvivője vasárnap, anyák napja alkalmából tartott budapesti sajtótájékoztatóján.
Zsigó Róbert közölte: a kormánypárt azt akarja, és tevékenységével azt bizonyítja, hogy az édesanyák, akik nemcsak a gyermeket nevelik, hanem összetartják a családot, ne csak május első vasárnapján, hanem a mindennapokban is megkapják a tiszteletet és a megbecsülést. A Fidesz szóvivője kijelentette: a családot alapértéknek tekintik, ezért tartották fontosnak, hogy erre külön hangsúlyt fektessenek az alaptörvényben is. Hozzátette: a kormány és a Fidesz az édesanyák mellett áll, ezért már a gyermek születésétől az iskoláztatásán, majd felnőtté válásán keresztül minden figyelmet és támogatást megad.