Dél-Korea elnöke bocsánatot kért a szükségállapot miatt, de azért nem mond le
Miután már kitört a belpolitikai káosz az országban. Jobb későn, mint soha.
A parlament fenntartotta Daher Pierre fideszes képviselő mentelmi jogát. A mentelmi bizottság KDNP-s elnöke, Rubovszky György szerint a feljelentőnek nem sikerült bekékülő sebeket produkálnia, ezért látlelet nélkül tett feljelentést a kazincbarcikai kórház vezetőjeként is dolgozó képviselő ellen.
A parlament fenntartotta Daher Pierre mentelmi jogát. A kazincbarcikai kórház igazgatójaként is dolgozó fideszes politikust az intézmény védelmére alakult csoport egyik tagja jelentette fel könnyű testi sértés miatt. A feljelentés szerint a politikus kórházi irodájának ajtajában egy szóváltás után megragadta a nő karját és kilökte a folyosóra. Ennek nyomán a nő kezén véraláfutásos sérülések keletkeztek.
Rubovszky György, a mentelmi bizottság KDNP-s elnöke az esetet úgy írta le: „A nő behatolt Daher Pierre irodájába, és ott verte a cirkuszt annak érdekében, nehogy bezárják a kórházat.” A kereszténydemokrata politikus megjegyezte, kételkedik abban, hogy az igazgató főorvosnak ez volna a szándéka. Beszámolója szerint Daher Pierre, miután hiába kérte a nőt, hogy távozzon, megfogta a két karját és kivezette az irodából. Rubovszky György arra is kitért, hogy a nő ezután hazament, órákig várt, és „mivel nem sikerült bekékülő sebeket produkálnia”, látlelet nélkül tett feljelentést. A Ház a mentelmi bizottság javaslatának megfelelően fenntartotta Daher Pierre mentelmi jogát.
A kormánypártiak a tartózkodó Ángyán József kivételével mind így szavaztak. A mentelmi jog felfüggesztésére a Jobbik-frakció és a függetlenek nagy része, valamint öt szocialista képviselő voksolt. Nemmel a kormánypártiak mellett kilenc MSZP-s, két jobbikos és egy független képviselő szavazott. Hatan tartózkodtak.