Drága barátaim, megint házhoz megyek a pofonért
Én nem akarok egy pukkancs, sértett, nárcisztikus, hazudozós, bosszúálló, populista elnököt.
A Fidesz szerint a panelházban élőket a baloldal csak kampány idején szólítgatja, amikor segíthetett volna rajtuk, akkor megduplázta az ő rezsikiadásukat is – reagált a kormánypárt arra, hogy az MSZP szerint a távhőárakban sok esetben nem érvényesült a 10 százalékos rezsicsökkentés.
„A Gyurcsány-Bajnai-kormány, amikor háromszorosára emelte a gáz árát és duplájára emelte a villany árát, se a panelházban élőkre, se másokra nem volt tekintettel” – áll a Fidesz által az MTI-hez eljuttatott közleményben. Ha a baloldalon múlna, ma is eltörölnék a rezsicsökkentést – írták. A Fidesz ezért is folytatja az aláírásgyűjtést, hogy megvédje az embereket „a baloldallal és a profitjukat féltő szolgáltatókkal szemben”.
A Fidesz-kormány éppen a többnyire távhőszolgáltatást használó panelházban élők védelmét tartotta szem előtt, amikor 2011-ben átalakította a távhő-szabályozási rendszert. Azóta országszerte egységes a távhő ára, amelyet így a kormány erősen kontrollálni is képes – olvasható a közleményben. Rámutattak, a hatósági távhőszabályozásnak köszönhető, hogy csaknem 650 ezer családnak csökkent a kiszolgáltatottsága, és vált lehetségessé – a gáz és az áram árának csökkentése mellett – a távhő árának 10 százalékos csökkentése is.
Ugyancsak a nagytársasházakban élőket segíti a szociális közmű törvény azon rendelkezése is, amely a társasház számlatartozása esetén is korlátozza közös használatú helyiségeik villamosenergia-ellátásból történő kikapcsolását, ha fogyatékkal élő lakója van egy négyszintesnél magasabb társasháznak, akkor sem maradhat áram nélkül a lépcsőház, a folyosó és a lift – áll a Fidesz közleményében.
Szanyi Tibor szocialista országgyűlési képviselő szombaton nyilatkozott újságíróknak a XVIII. kerületben, a Havanna lakótelepi piacon, ahol a szocialisták az alapvető élelmiszerek áfájának csökkentéséért gyűjtöttek aláírásokat. Az ellenzéki politikus azt mondta: a tapasztalatok szerint többnyire az áram- és a gázdíjak esetében sem valósult meg a 10 százalékos csökkenés, annak mértéke legfeljebb 5 és 10 százalék közötti. Az pedig „egyenesen a pofátlanság teteje”, amit a Főtáv Zrt. a „fővárosi önkormányzattal karöltve művel” a budapesti távhődíjakkal. Közlése szerint az árképletek megváltoztatása miatt egyes lakóközösségek, például a lakásszövetkezetekben élők mintegy 15 százalékkal többet fizetnek ugyanannyi fogyasztásért, mint a rezsicsökkentés meghirdetése előtt.