Közölte a Jobbik a Mandinerrel, mi az álláspontjuk Magyar Péter mentelmi jogával kapcsolatban
Magyar Péter botrányairól és mentelmi jogának tárgyalásáról kérdeztük a hazai ellenzéki pártokat.
Gaudi-Nagy Tamás jobbikos képviselő szerint el kell érni, hogy Szerbia ne csak tudomásul vegye passzívan a nemzetiségek közötti incidenseket, hanem aktívan lépjen fel ellenük.
Szerbián számon kell kérni emberi és kisebbségi jogi kötelezettségeit. El kell érni, hogy ne csak tudomásul vegye passzívan a nemzetiségek közötti incidenseket, hanem aktívan lépjen fel ellenük az európai uniós tagságra pályázó ország – jelentette ki Gaudi-Nagy Tamás jobbikos parlamenti képviselő az MTI-nek. A képviselő pénteken egy képviselőtársával tényfeltáró úton járt a vajdasági Temerinben, ahol lakossági fórumot is tartottak általában a magyarellenes atrocitásokkal és konkrétan azzal az esettel kapcsolatban, amelyben hét magyar fiatalt gyanúsítanak etnikai alapú bűncselekménnyel.
A fórumon résztvevő lakosok elmondták, hogy a szerb hatóságok szerintük kettős mércével mérnek ezekben az ügyekben, céljuk a magyarok megfélemlítése, sok esetben – tisztességtelenül – akkor is a magyarok ellen indul eljárás, amikor ők a sértettek. A képviselők találkoztak a fiatalokat védő ügyvédek egy részével, akik megerősítették, hogy az őrizetben tartott hét magyar fiatal elleni vádirat törvénysértő.
Gaudi-Nagy Tamás elmondta: ebben a konkrét ügyben azt várják, hogy az eljárás törvényes keretek között folyik tovább, és mielőbb megszüntetik a magyar fiatalok indokolatlan őrizetben tartását. A szülők arról is beszámoltak Gaudi-Nagy elmondása szerint, hogy a rendőrség házkutatást tartott a magyar fiatalok otthonában, és régi magyar térképeket, könyveket, magyarságjelképeket foglalt le tőlük. E tárgyaknak semmi közük nincs a szóban forgó bűncselekményekhez. Ez az akció is azt bizonyítja, hogy magyarellenes hangulatkeltés zajlik ott. A szerb hatóságok azt a látszatot igyekeznek kelteni, mintha Temerinben valamilyen felforgató magyar szervezet etnikai ellentéteket akarna szítani – szögezte le a képviselő.
Hozzátette: ennek a tényfeltáró útnak a tapasztalatait meg fogják osztani az Európai Unió bővítési biztosával és az Európa Tanács emberjogi főbiztosával. Baráth Zsolt szintén jobbikos képviselő az MTI-nek nyilatkozva elmondta: elérték a céljukat az úttal, de az ügy nincs lezárva, a parlamentben interpellálni fogja a Külügyminisztériumot arról, hogy milyen lehetőségei vannak a helyzet rendezésére a szerb társminisztériummal a magyar kisebbség érdekében.