Juhász Péter a NOL-nak úgy nyilatkozott, hogy bár az Együtt 2014 az összefogással helyreállítható alkotmányosság érdekében jött létre, de a jelenlévő „szereplők vagy alkalmatlanok, vagy nincs súlyuk, programjuk, a szocialisták viszont megkerülhetetlenek”. A Milla azért is konfliktusba került a többi részvevő féllel, mert nem tudták elérni, hogy sajtónyilvánosak legyenek az egyeztetések.
A Milla sajtószabadság-szakértője, Molnár Péter is bírálatot fogalmazott meg: tőle azután vonták meg a felszólalás lehetőségét, hogy javaslatot tett arra, az Országos Bírósági Hivatalt ne szüntessék meg, csak nyessék meg a jogköreit. A tárgyaló felek egy része azt állította, hogy Molnár nem is tagja a delegációnak, miközben korábban már többször is felszólalt, sőt, azon javaslatát be is építették egy tervezete, miszerint „senkinek nem lehet domináns befolyása a médiával összefüggő állami hatásköröket gyakorló szervekben”.
A Milla Egyesület elnöke kijelentette, érdemes ezek után megfontolni, van-e értelme számukra a tárgyalásokon való részvételnek. „Ma már azt látom, hogy a nagyközönség nem érti, miről szólnak ezek a tárgyalások, miért éppen azok tárgyalnak, akik, és miért zárt ajtók mögött” – tette hozzá Juhász, aki szerint egyelőre nem fognak „asztalt borogatni”, az Együtt 2014-en belül szeretnék megoldani a problémát.