Az oktatók elbocsátására költségvetési okokból kerülhet sor – írja az Index. Azokat küldenének el, akik az elbocsátással nem kerülnek egzisztenciálisan nehéz helyzetbe, azokat viszont semmiképpen, akik tanszékvezetők, doktori programot vezetnek, vagy éppen MTA-tagok.
A NOL úgy tudja, Radnóti Sándor esztéta, Tverdota György irodalomtörténész, Tarján Tamás színikritikus-irodalomtörténész és Kálmán László nyelvész is megtalálható az elbocsátottak listáján. Két tanszékvezető is az elbocsátottak között lehet: Tverdota a Modern Magyar Irodalomtörténeti Tanszéket, Margócsy István a XVIII-XIX. Századi Magyar Irodalomtörténeti Tanszéket vezeti.
A Magyar Narancs viszont arról értesült: Radnóti Sándort nem bocsátják el, nincs ugyanis a nyugdíjazáshoz elegendő munkában töltött éve. Radnóti a lapnak elmondta, miután a Gondolat Kiadótól kirúgták, 1980 és 1990 között szellemi szabadfoglalkozásúként dolgozott, amit „méltányolnak az ELTE-n is, és neki szóbeli ígérete van arra nézvést, hogy állásában maradhat”. Nádasdy Ádámról szintén felröppent a hír, hogy elbocsáthatják, ám eddig semmilyen hivatalos értesítést nem kapott. Nádasdy „ennek ellenére tisztában van vele, hogy ez a helyzet holnap akár megváltozhat”.
Az Index szerint a teljes listát február 26-án, kedden ismertetik az ELTE BTK dolgozóival. A leépítések egyelőre csak ezt a kart érintik, és gazdasági okai vannak: „ez volt az egyetlen kar, amely hibás gazdasági működésével lehetetlen helyzetbe kormányozta magát”. Az elbocsátások során 22 oktatót nyugdíjaznának, további tíz, félállásban dolgozót pedig arra kérnek, hogy év végéig vegyen ki fizetés nélküli szabadságot.
Az egyetemfoglaló diákok február 26-ára, fél kettőre szerveznek élőláncot az ELTE BTK-hoz, melynek során az oktatók elbocsátása ellen tiltakoznak.