Az oktatási államtitkár a Tv2 Mokka című műsorában arról beszélt, az ELTE gyakorló általános iskolája valójában nem az állam tulajdona, hanem az Eötvös Loránd Tudományegyetemé, a bezárása miatt ugyanakkor „nem kell sírni”, bár megérti, sokan ragaszkodnak az intézményükhöz. Hoffmann elmondta, ha az ELTE mégsem tudja a jövőben fenntartani az intézményt, az állam készséggel átveszi majd az intézményt.
Az oktatási rendszer átalakítását egy nagy puzzle-höz hasonlította, és úgy vélte, „az átállás együtt jár egy olyan bizonytalansággal, hogy ha valaki nem olvassa el azt, amit megkapott, akkor könnyebb panaszkodnia”.
Az igazgatók jogkörének szűkítése kapcsán Hoffmann úgy fogalmazott, az oktatók kinevezésének magasabb szintre kerülése a tanárság megbecsülésének jele, az igazgatók válláról pedig ezzel lekerülnek a jövőben a gondok. Mint mondta, az igazgatóknak egyébként is az lenne a dolguk, hogy „őrködjenek az oktatás magas színvonala felett”.
Arról is beszélt az államtitkár, hogy nem gondolja, hogy a mindennapos iskolai működés feltételei sérültek volna, és olyan tanár sem akad, aki maga kényszerült volna a kréta megvásárlására. Ugyanakkor Hoffmann szerint ennek is a tanári hivatás részét kellene képeznie.