Sanadert azzal vádolják, hogy 10 millió euró kenőpénzért játszotta át a vállalat irányítását a magyar cégnek. „Cáfolni akarom az USKOK (a horvát korrupcióellenes hatóság) és Robert Jezic (tanú) minden olyan gyanúsítását, amely szerint kenőpénzt fogadtam el a Moltól. Nem kértem és nem fogadtam el kenőpénzt” – jelentette ki Sanader, aki ellen más vádpontok alapján is folyik bírósági eljárás.
A volt kormányfő részletes tájékoztatást adott az INA és a Mol közti kapcsolatokról, és a kormány szerepéről abban, hogy a horvát cégen belüli állami részesedés a 2003-as 75 százalékról 2009-re 44 százalékra csökkent. Ivo Sanader állásfoglalásában – védőbeszédében – elmondta, hogy mely miniszterek feladata volt a cég tulajdonosi megállapodásának módosítása, s kijelentette, hogy a tárgyalások egyetlen szakaszában sem adott utasítást arra, hogy milyen irányba haladjanak tovább a megbeszélések. Azt azonban kívánatosnak mondta, hogy „megtartsuk befolyásunkat az INA-ban” – jelentette ki, hozzátéve, hogy a céggel kapcsolatos minden döntés kabinetülésen született, de megvitatta az akkori kormányzó párt, a Horvát Demokratikus Közösség (HDZ) elnöksége és a koalíciós partnerek is.