Az Együtt 2014 mozgalom közleményében azt írta: bár elvi esély még van, hogy a köztársasági elnök vagy az Alkotmánybíróság a választójog korlátozásának útjába áll, fel kell készülni arra, hogy hatályba lép a jogszabály. Véleményük szerint a regisztráció bevezetése azt üzeni, hogy vannak olyanok, akikre nincs szükség a választási győzelemhez, akiknek az érdekeit nem kell figyelembe venni ahhoz, hogy valaki hatalomra juthasson. „A regisztráció adminisztratív fekvőrendőr a szabad választásokhoz vezető úton: akadály, amelynek a szükségessége mellett nem szólnak érvek. Olyan eszköz, amely fájdalmasan sokakat tarthat vissza attól, hogy éljenek demokratikus alapjogukkal, a választójoggal” – olvasható a közleményben. A Bajnai Gordon vezette Haza és Haladás Egyesület, a Milla Egyesület és a Magyar Szolidaritás Mozgalom alkotta választói mozgalom szerint azonban a regisztráció elleni tiltakozás leghatékonyabb módja éppen az, ha minél többen regisztrálnak, és a választásokon minél nagyobb arányban zavarják el az Orbán-kormányt.
Arra szólítják fel a kormányt, hogy a regisztrációval kapcsolatos tudnivalókról indítson országos, minden választópolgárt elérni képes tájékoztató kampányt, és az állami hirdetésekre tervezett források döntő részét erre használják fel 2013-ban. Kezdeményezik, hogy azok, akiknek az illetékes jegyzőhöz való eljutás nehezen legyőzhető problémát jelent, ingyenesen utazhassanak e célból egy alkalommal. Az önkormányzatokat arra szólítják fel, hogy meghosszabbított, illetve rugalmas hivatali nyitva tartással és megnövelt kapacitással segítsék, hogy egyetlen választópolgár se maradjon le a regisztrációról adminisztratív okok miatt. A cégeket pedig arra kérik, munkavállalóiknak tegyék lehetővé, hogy munkaidőben regisztráljanak.
A Bajnai Gordon, Juhász Péter és Kónya Péter által jegyzett közlemény azzal zárul: hiába talál ki a kormány a szabad választások befolyásolására új és újabb adminisztratív trükköket, 2014-ben a változást akaró erők összefogása révén le fogják váltani. A parlament hétfőn a választási eljárási törvény elfogadásával döntött arról, hogy a jövőben csak azok szavazhatnak az országgyűlési, az önkormányzati és az európai parlamenti választásokon, akik előzetesen kérik felvételüket a névjegyzékbe. A feliratkozás a szavazást megelőző 15. napon lezárul. A Magyarországon élők a jegyzőknél személyesen vagy az internetes ügyfélkapun kezdeményezhetik felvételüket a névjegyzékbe, míg a mozgáskorlátozottak kérhetik, hogy a települési jegyző keresse fel őket, biztosítva számukra az otthoni feliratkozás lehetőségét. A határon túli magyar állampolgárok levélben vagy az interneten regisztrálhatnak a választásokra.