Gyűlölték és lerombolták a budapesti bérházak kupoláit, tornyait a kommunisták
Azzal, ahogyan az épített örökséggel bánik egy társadalom, bizonyítványt állít ki magáról – mondja a Budapest elveszett kincsei című kötet szerzője.
Európa legjobb középületének választották a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) budapesti székházát, amely így indulhat a világ legjobb középülete címért.
Európa legjobb középületének választották a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) budapesti székházát, a díjat hétfő éjjel vette át Londonban az ingatlant fejlesztő WING Zrt. képviselője. Miután a Finta Stúdió építészei által tervezett székház és gyártóbázis Magyarország legjobb középülete lett és a European Property Awards versenyében is győzött, indulhat a világ legjobb középülete címért – közölte az ingatlanfejlesztő társaság kedden az MTI-vel.
Az év későbbi szakaszában a European Property Awards legmagasabb pontszámot elért győztesei megmérkőznek az ázsia-csendes-óceáni, az afrikai, az észak- és dél-amerikai, valamint az arab régió első helyezettjeivel, hogy kiderüljön, az egyes kategóriákban melyiküké lesz a világ legjobbjának járó World's Best cím – olvasható az összegzésben.
Stuart Shield, az International Property Awards elnöke arról adott tájékoztatást, hogy idén 29 európai országból érkeztek nevezések, a színvonal kiemelkedően magas volt. Az egyes kategóriák győztesei a maguk területén kivételesen magas szakmai tudásról és versenyképességről tettek tanúbizonyságot.
Tervezői kellemes, funkcionális és a környezetébe jól illeszkedő épületegyüttesnek tartják az MTVA gyártóbázisát, amely eredetileg a Magyar Televízió számára épült, de az egységes közmédia létrejötte óta itt készülnek a Duna Televízió Zrt. által megrendelt műsorok, itt működik a közös közszolgálati hírportál, a Híradó.hu szerkesztősége és az MTI Új Média is.
Fekete Antal, a tervpályázatot még 2000-ben megnyert Finta Stúdió építésze a koncepcióról szólva korábban az MTI-nek elmondta: egy nagyon egyszerű, gazdaságos, racionális épületegyüttest akartak megalkotni, amely illeszkedik az óbudai ipari környezetbe, főként, hogy maga is ipari épület, gyártóbázis. A belső anyaghasználatot is ehhez igazították: márvány, gránit, arany helyett egyszerű, de barátságos atmoszférájú, színes falakkal operáltak. Az irodaépületben igyekeztek kellemes munkakörnyezetet teremteni az „emberi léptékű aulával” és a világos, jó arányú udvarokkal, „ahol igazi fák nőnek”.