Berlin szerint Magyarország jóhiszeműen járt el a Safarov-ügyben

2012. szeptember 09. 09:22

A német kormány szerint a magyar kormány jóhiszeműen járt el az örmény katonatársa 2004-es budapesti meggyilkolásáért életfogytiglani szabadságvesztésre ítélt Ramil Safarov azeri katonatiszt kiadatása ügyében – derül ki a német külügyminisztérium állásfoglalásából, amelyet egy német civil szervezet szombaton közölt a honlapján.

2012. szeptember 09. 09:22
A népirtások feltárásáért küzdő Arbeitsgruppe Anerkennung – Gegen Genozid, für Völkerverständigung e.V. (Elismerés munkacsoport – Egyesület a népirtás ellen és a népek közötti megértésért) elnevezésű civil szervezet az azeri kiadatási üggyel összefüggésben állásfoglalást kért a német külügyminisztériumtól. Thorsten Hutter, a tárca közép-európai osztályának vezetője írásbeli válaszában kifejtette: a német kormány Catherine Ashtonnal, az EU kül- és biztonságpolitikai főképviselőjével együtt „nagyon aggódik” Ilham Aliyev azeri elnök döntése miatt, amellyel Ramil Safarovot kegyelemben részesítette és kitüntette. A döntés „lehetséges hatásai aggodalomra adnak okot – emelte ki Hutter szeptember 7-én kelt levelében.
 
Emlékeztetett: „a magyar kormány élesen bírálta Ramil Safarov szabadlábra helyezését”, és felhívta a figyelmet, hogy az azeri kormány „megszegte a két ország megállapodását”. Az azeri kormány a kiadatás előtt „biztosította a magyar felet”, hogy az elítélt katonatiszt letölti börtönbüntetése hátralévő részét. Hozzátette: a német kormány „nem kételkedik a magyar kormány 2012. szeptember 6-án Bécsben, az Európai Biztonsági és Együttműködési Szervezet Állandó Tanácsában tett nyilatkozatában, amely szerint az azerbajdzsáni bűnelkövető kiadatását jóhiszeműen, az azerbajdzsáni kormány írásos diplomáciai biztosítékai alapján, az elítélt személyek kiadatásáról szóló strasbourgi egyezmény keretében hajtotta végre”. Thorsten Hutter levele itt olvasható.

Összesen 214 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
öszödibeszéd
2012. szeptember 09. 15:39
A másik: a magyar állam meg inkább vizsgálja meg a hazánkban "ideiglenesen állomásozó" azeri meg örmény katonákat/nem-katonákat. Mi a francért engedi ezeket ide? Itt gyilkolásszák egymást, zászlót égetnek, és a végén nemhogy elnézést kérnének, még nekik áll feljebb, és pitiáner hazai politikai szövetségeseikkel még ők mocskolódnak. Legjobb, ha eltakarodnak innen! Vigyék magukkal Rényi Péter fiát is! Nem mellesleg Berlinnek is tele van a t..hócipője az örmény maffiával.
öszödibeszéd
2012. szeptember 09. 15:20
Megnézném a millások, az LMP, a maszop vagy Rényi András képét. Hogy tök fölösleges volt az egész cécó. Meg a bocsánatkérő nyilatkozatokat, hogy talán elhamarkodott lépés volt a magyargyalázó gyűlöletcunami. És abban meg csak reménykedhetünk, hogy a baloldal örmény zászlóégető ultrasoviniszta terrorista barátai mégsem fognak robbantgatni hazánkban, ahogy most beígérték. Tömeges gyilkolászást örmény részről talán mégsem ér meg a baltás gyilkos kiadatása!
celkereszt
2012. szeptember 09. 11:18
Más téma. Másnak feltűnt az, hogy Safarov nem tűnik túl vidámnak a képeken? Hogy úgy mondjam egykedvű. Ez börtön utáni szindróma vagy szembenézett szörnyű tettével? Azt hallottam, hogy Szabó Magdát fordít. Ez az átlagnál nagyobb intelligenciára vall. Remélem, hogy legalább a lelkiismerete megszólalt.
KannibálTatárÚr
2012. szeptember 09. 10:35
..."a német kormány Catherine Ashtonnal, az EU kül- és biztonságpolitikai főképviselőjével együtt „nagyon aggódik” Ilham Aliyev azeri elnök döntése miatt, amellyel Ramil Safarovot kegyelemben részesítette és kitüntette." Én már az első nap azt mondtam, hogy Alijev (és nam Aliyev!) a vétkes. Mehetek német, vagy EU-s külügyérnek!!!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!