Egy brit politikai tanácsadó elmagyarázza, miért lehet a Fidesz 14 éve hatalmon
Edward M. Druce hat pontot sorol fel, amely alapján sikeresen működik a magyar kormány, s szerinte mindezt a britek is megtanulhatnák.
Törvényben tiltanák meg kormánypárti képviselők, hogy társadalmi szervezetek, cégek és sajtótermékek a kommunista diktatúrákhoz, illetve a tanácsköztársasághoz köthető személyek nevét viseljék.
Nem csupán utcanevek és intézmények, hanem társadalmi szervezetek, cégek és sajtótermékek se viselhessék a jövőben a kommunista diktatúrákhoz, illetve a tanácsköztársasághoz köthető személyek nevét – ezt javasolják kormánypárti képviselők az Országgyűlésnek pénteken benyújtandó indítványukban.
Stágel Bence, kereszténydemokrata országgyűlési képviselő az előterjesztők nevében elmondta: egyre erősebb nyomás érezhető a lakosság és a média részéről a diktatúrákhoz, elsősorban a kommunista diktatúrához, valamint a tanácsköztársasághoz köthető személyekről elnevezett utcanevek, intézmények, társadalmi szervezetek nevének megváltoztatásával kapcsolatban. Rámutatott: az önkényuralmi politikai gyakorlattal való teljes körű szakítás megköveteli, hogy ilyen ideológiákhoz, pártokhoz, jelképekhez kötődő elnevezések ne maradhassanak fenn, illetve a jövőben se jelenjenek meg. A módosító javaslat e célnak megfelelően széles körben megtiltaná a diktatúrához kötődő elnevezések használatát. A közterületek neveinek költségtakarékos megváltoztatása érdekében a törvényjavaslat kimondja az állami vagy önkormányzati döntés alapján történő utcanévváltozások miatt szükségessé váló hatósági igazolványok, például személyi igazolvány, vállalkozói igazolvány és forgalmi engedélyek cseréjére vonatkozó hatósági eljárások általános illetékmentességét.
A kereszténydemokrata képviselő a kifogásolható elnevezésű szervezetek között említette a Kocsolai Vörös Csillag Tsz. Horgász Egyesületet, a Rétsági Vörös Csillag SE-t, a Vásárosnamény II.VÖRÖS CSILLAG Tsz.SE-t, a Kádár János Alapítványt, a Kádár János Baráti Kört és a Szegedi Felszabadulás Vadásztársaságot. Kitért arra is, hogy az IKSZ által korábban kezdeményezett zsákutca akció elindulása óta csaknem ötven közterület elnevezést változtattak meg, legutóbb éppen Pécsett. Az új szabályozás, ha az Országgyűlés elfogadja, 2013 januárjában léphetne életbe.