Jay-Z is a vádlottak között: újabb sokkoló fejlemény a P. Diddy-ügyben
Egy nő módosított keresetében azt állítja, hogy Jay-Z és P. Diddy is megerőszakolta őt egy 2000-es MTV VMA afterpartin, amikor mindössze 13 éves volt.
Az amerikai Arnold&Porter LLP ügyvédi iroda képviseli több mint félmilliárd forintért a magyar államot a Beruházási Viták Rendezésének Nemzetközi Központja (ICSID) előtt zajló választottbírósági eljárásban a Sláger és Danubius rádióállomások beruházói által kiírt pályázat nyomán.
Az amerikai Arnold&Porter LLP ügyvédi iroda képviseli több mint félmilliárd forintért a magyar államot a Beruházási Viták Rendezésének Nemzetközi Központja (ICSID) előtt zajló választottbírósági eljárásban – a februárban született döntés a pénteki Közbeszerzési Értesítőben jelent meg.
A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium közbeszerzést írt ki a Sláger és Danubius rádióállomások beruházói által, a Magyar Állammal szemben a Beruházási Viták Rendezésének Nemzetközi Központja előtt – kétoldalú beruházásvédelmi egyezmények alapján – kezdeményezett választottbírósági eljárásban, a Magyar Állam képviseletére. A tendert a Washington DC-ben székhellyel rendelkező Arnold&Porter LLP ügyvédi iroda nyerte meg, nettó 584 millió 594 ezer forinttal.
Ugyanez az ügyvédi iroda bruttó 1 milliárd 876 millió forintos díjazásban részesült egy másik nemzetközi ügyben, amelyben ugyancsak az előbbi választottbíróság előtt képviselte a magyar államot - ezt a Magyar Nemzet közölte 2010 márciusában. Akkor két magyar erőmű külföldi tulajdonosa indított pert az állam ellen, mert kifogásolták az alacsony hatósági áramárakat. Az ügyvédi irodát akkor a Közlekedési, Hírközlési és Energiaügyi Minisztérium (KHEM) bízta meg, és a lap magasnak tartotta a díjazást. A tárca a nemzetközi ügyvédi díjszabásra hivatkozott, illetve a választásnál szerepet játszott az is, hogy egy norvég cég ellen már sikerrel védte az országot az iroda.
A két rádió 2010 júniusában fordult az ICSID-hez, azt követően, hogy az általuk korábban használt frekvenciákat az akkori médiahatóság, az Országos Rádió és Televízió Testület 2009 októberében két másik pályázónak, a Neo FM koncepciójával induló FM 1 konzorciumnak,illetve az Advenio Zrt. által működtetett Class FM-nek ítélte oda a következő hét évre. Többen politikai befolyással való visszaélésnek nevezték a döntést, amely után a Danubius Magyarországon pert indított az ORTT és az Advenio, a Sláger pedig az ORTT és az FM 1 konzorcium ellen. A Legfelsőbb Bíróság tavaly februárban, miközben az egykori Danubius frekvenciájának pályáztatásáról kimondta, hogy jogsértő volt, a Sláger esetét az összes korábbi ítélőszéki döntést felülbírálva jogszerűnek minősítette.