Riadót fújtak Brüsszelben: rádöbbentek, hogy nagy a baj, és a magyar ötletbe kezdtek el kapaszkodni
Ráébredtek arra, hogy Európa nehezen tart lépést az Egyesült Államokkal és Kínával.
A Wall Street Journal Emerging Europe blogján vizsgálta Matolcsy György Heti Válaszban megjelent cikkét, melyben a nemzetgazdasági minisztere alapvetően kreatív megközelítésként írta le kormányzata vitatott, elmúlt két évben alkalmazott gazdaságpolitikáját.
Matolcsy György, Magyarország nemzetgazdasági minisztere alapvetően kreatív megközelítésként írta le kormányzata vitatott, elmúlt két évben alkalmazott gazdaságpolitikáját, hasonlóan a művészi géniuszok megközelítéséhez, ami segített feladni azt, amit ő a konzervatív gazdaságpolitika zsákutcás megoldásainak lát – írta a Wall Street Journal Emerging Europe blogján Gergo Racz. Lehet, hogy nem tűnt logikusnak, biztos, hogy eltért a hagyományostól, de új volt, és ma már kimondhatjuk: működik – idézte a bejegyzés Matolcsy György Heti Válaszban csütörtökön megjelent cikkét. A lap emlékeztetett, hogy a Matolcsy minisztériuma által szorgalmazott változtatásokat széles körben bírálták Magyarországon és azon túl is.
A bejegyzés állította, hogy a legvitatottabbak közt volt az egykulcsos adó, amely bevételi rést hagyott a költségvetésben, a magánnyugdíjalapok államosítása, valamint a jövedelmező iparágakra kivetett speciális adók. A kritikusok által felvetett fő probléma az, hogy a magyar kormány egyszeri intézkedésekre támaszkodott a költségvetési egyensúly helyreállítása érdekében, ami hosszútávon nem fenntartható. A miniszter cikkében többek között azt írta, hogy a tanulmányok a vörös színt a veszéllyel társítják, míg a kék szín 50 százalékkal növeli a kreativitást. Ellazult állapotban jöhet csak az új ötlet, nem logikus gondolkodásból: görcsölve nem megy – idézte a bejegyzés Matolcsy cikkét. Kreatívnak lenni óriási energiát igényel, és sok veszteséggel jár: az új születése könyörtelen folyamat – foglalta össze Matolcsy.