Karl Pfeifer, a Die Presse Hetek újságírójának a Die Pressében megjelent állítása szerint az antiszemitizmus újra szalonképes a magyar parlamentben. Írását Baráth Zsolt jobbikos képviselő felszólalására alapozta. A politikus április 3-án a parlament ülésen emlékezett meg a tiszaeszlári per 130. évfordulójáról. Pfeifer emlékeztetett a felszólalásra,melyben a politikus elmondta: 1882-ben 15 zsidót azzal gyanúsítottak meg Tiszaeszláron, hogy rituálisan meggyilkolták a 14 éves Solymosi Esztert. Az állítólagos gyilkosság célja az volt, hogy az áldozat vérét vallási rítushoz használják fel, Baráth szerint pedig a bíró csak külső nyomásra mentette fel a vádlottakat. A beszéd ellen csupán Fónagy János fideszes képviselő szólalt fel, ráadásul Pfeifer szerint két napba telt, amíg a Fidesz egy írásos dokumentumban határolódott el az ügytől.
A cikkíró szerint ez nem meglepő, ha Bayer Zsolt szavaira gondolunk, aki egyik beszédében az Uniót gyarmatosítónak titulálta, Ulrike Lunacek uniós zöldpárti képviselőt pedig „jöttment agyamputáltnak” nevezte, miután a politikus asszony nemtetszését nyilvánította ki az Orbán Viktor melletti tüntetésen feltűnt antiszemita tartalmú transzparens miatt. Pfeifer úgy vélte, hogy a magyar kormány egyenesen a Szovjetunióhoz hasonlította az Uniót. Pfeifer véleménye szerint az Echo TV az összekötő kapocs a Fidesz és a Jobbik között. A lap megemlítette, hogy Pfeifer 1980 és 1987 között négyszer lett kiutasítva Magyarországról újságírói munkája miatt – írja a Médianéző.
Helyreigazítás: írásunkban eredetileg tévesen szerepelt az az állítás, hogy Karl Pfeifer a Die Presse újságírója. Karl Pfeifer valójában a Hetek c. lap munkatársa, az eredeti cikkben is így szerepel. Az időközben javította hibáért az érintettek elnézését kérjük.