Kabaré: a svédek Magyarország miatt féltik az Európai Unió biztonságát
Eközben Stockholmban azt sem tudják, hogyan küldjék haza az illegális migránsokat.
Támogatta a parlament hétfőn az uniós fiskális paktumhoz való csatlakozást. Orbán Viktor az elkövetkező egy hónapban kétszer is Németországba látogat. Az Országgyűlés többsége elutasította az állambiztonsági múlt átláthatóvá tételéről szóló LMP-s törvényjavaslat tárgysorozatba vételét. Elismert egyház lehet az iszlám.
Martonyi János külügyminiszter előterjesztésének elfogadásával támogatta az Országgyűlés, hogy Magyarország csatlakozzon az új uniós fiskális paktumhoz. A 2013. január 1-jén életbe lépő szerződést – amelynek tartalmáról január végén állapodtak meg az európai uniós állam- és kormányfők – az Európai Tanács március 1-jén és 2-án esedékes ülésén írják alá a csatlakozó tagállamok vezetői. A kormánypártok és az MSZP képviselői igennel voksoltak a Jobbik kérésére név szerinti szavazáson, az LMP-s politikusok tartózkodtak, a jobbikosok pedig nemet mondtak a határozati javaslatra. A parlament így 304 igen szavazattal, 42 nem ellenében és 15 tartózkodás mellett fogadta el az indítványt.
A szerződés szerint az aláírók – a tizenhét euróövezeti ország és a vállalásokhoz csatlakozó más EU-tagállamok – államháztartásuk szerkezeti hiányát a GDP-hez képest legfeljebb 0,5 százalékon tartják. Kivételt képeznek azok az országok, amelyek a GDP 60 százalékánál jóval kisebb belső államadóssági rátával rendelkeznek, mert esetükben a strukturális hiány az 1 százalékot is elérheti. Az aláíró országoknak a megállapodás szerint alkotmányukba vagy más törvényükbe kell foglalniuk a költségvetési fegyelemre vonatkozó utalást. Ez utóbbit az Európai Bíróság lesz hivatott ellenőrizni akár már egy tagállam kérésére is, és ha valamely ország tartósan nem teljesíti vállalt kötelezettségét, pénzbírsággal sújtható.
Az Országgyűlés többsége elutasította az állambiztonsági múlt átláthatóvá tételéről szóló LMP-s törvényjavaslat tárgysorozatba vételét. Az indítvány tárgyalását az ellenzéki pártok támogatták, a kormánypárti képviselők többsége azonban ellenezte. Tizenkilenc fideszes és öt kereszténydemokrata politikus (köztük Balog Zoltán, Bencsik János, Gulyás Gergely és Hoffmann Rózsa) ugyanakkor igennel szavazott, 28 kormánypárti politikus (mások mellett Halász János államtitkár és Wittner Mária) pedig tartózkodott. Az LMP képviselői tiltakozásul fideszes kötődésű közéleti személyiségek és kormánypárti országgyűlési képviselők egykori fedőnevét mutatták fel tábláikon.
Az Országgyűlés egyhangúlag - 359 igen szavazattal - határozatot fogadott el a Magyar Köztársaság és a Németországi Szövetségi Köztársaság közötti, a baráti együttműködésről és az európai partnerségről szóló szerződés aláírásának 20. évfordulója alkalmából. A szavazást az ülésteremből követte figyelemmel Németország budapesti nagykövete is. Expozéjában Balla Mihály, a külügyi bizottság fideszes elnöke azt mondta: Magyarország Németország megbízható partnere volt és marad. Németh Zsolt, a Külügyminisztérium parlamenti államtitkára arról beszélt, hogy Németország döntő szerepet játszott abban, hogy Magyarország euroatlanti integrációja sikeres lehetett. Orbán Viktor az elkövetkező egy hónapban kétszer is Németországba, Frankfurtba és Münchenbe látogat.
A Magyar Iszlám Közösségből és a Magyarországi Muszlimok Egyházából álló Magyarországi Iszlám Tanácsot egyházként ismerheti el az Országgyűlés, miután a képviselők elfogadták a fideszes Demeter Zoltán módosító indítványát.