A vezető elemző lerántotta a leplet az egyre gyurcsányosabb Magyar Péterről
Pindroch Tamás elmondta, hogy miért gyurcsányosodik a Tisza elnöke.
Havel életműve figyelmeztető felkiáltójel a mai magyar ellenzéknek – írta a volt cseh államfő halálára a Demokratikus Koalíció vasárnapi közleményében. Mesterházy Attila azt közölte: Havel halála nagy veszteséget jelent a világ demokratikusan és humánosan gondolkodó közössége számára
A Demokratikus Koalíció szerint manapság, amikor az Európai Unió gondokkal küzd, különösen fontos lesz megőrizni Václav Havel szellemiségét, 1989 – idehaza ma már sokak által feledésre ítélt – nagyszerűségét: a diktatúrából demokráciába való átmenet legfontosabb esztendejét. Havel életműve figyelmeztető felkiáltójel a mai magyar ellenzéknek: a demokraták sohasem dőlhetnek hátra, a diktatúrák újraéledhetnek – írta a volt cseh államfő halálára a Demokratikus Koalíció vasárnapi közleményében.
Mesterházy Attila szerint Václav Havel politikai pályafutásának sikerét az a sokrétű, a humanista értékrendet hirdető írói–költői munkássága táplálta, amely az európai határokon is túl az egész világ számára szolgált ideológiai és esztétikai útmutatóul. Az MSZP elnöke hangsúlyozta, hogy Václav Havel halála nagy veszteséget jelent a világ demokratikusan és humánosan gondolkodó közössége számára, emléke és emberi nagysága egészen bizonyosan több nemzedék számára szolgál példaként.
Frissítés
Az LMP közleményében a volt cseh köztársasági elnök haláláról úgy nyilatkozott: „író volt, de nem pusztán a szavak embere. Kitartó és kérlelhetetlen demokrataként nem tűrte a zsarnokságot. Bátorságával és tartásával mindig személyesen mutatott példát, vállalva a kockázatokat, a retorziókat és mindazt, amit a szabadság kiharcolásáért vállalnia kellett”. Az LMP szerint Václav Havel több volt egy egyszerű lázadónál, azon kevés vezetők egyike volt, aki nem csak az ordas diktatúra ellenzékeként tett tanúbizonyságot a liberális demokrácia mellett, hanem ragaszkodott ezen eszmékhez akkor is, amikor ő maga vált a legfőbb államhatalom birtokosává.
Mély fájdalmát és őszinte részvétét fejezte ki a gyászoló családnak, valamint az egész cseh népnek Schmitt Pál köztársasági elnök. Közleményében úgy fogalmazott: „elvesztettünk egy politikust, egy írót, egy barátot, aki mindig nagy érzékenységgel fordult a magyarok felé”. Schmitt Pál közleménye szerint a rendszerváltozás emblematikus alakja eltávozott, de személye és munkássága örökre beírta magát Európa történelemkönyvébe.