FT: Küszöbön áll a teljes leminősítés

2011. november 15. 09:23

A Financial Times cikke szerint a „politikai retorika” miatt a Citi elemzői szerint Magyarországnak még többet el kell szenvednie ahhoz, hogy az IMF-fel szembeni „barátságtalan” hozzáállásán változtasson - írja a Médianéző.

2011. november 15. 09:23

„Nagyon rossz hétfője van Magyarországnak” – írja a Financial Times blogján David Keohane. Estek a részvények, megugrottak a kötvényhozamok, a forint vészesen gyenge szintekhez közelít, és az alacsony kereslet miatt a tervezett államkötvényeket sem sikerült eladni, mindez azután, hogy pénteken a BUX 4,4 százalék pluszban zárt, pedig ezt „semmi sem indokolta” – jegyezte meg a szerző, majd feltette a kérdést: „Mi változott meg? Küszöbön áll a teljes leminősítés” – írta a blogger. Keohane a Fitch és a Standard & Poor’s negatív kilátását említette meg, amely arra a valós lehetőségre figyelmezteti a befektetőket, hogy a három nagy hitelminősítő intézet a közeljövőben a bóvli kategóriába fogja minősíteni Magyarországot.

A publicista idézte a Citi elemzését is, mely szerint Magyarországnak lehetnek tartalékai arra, hogy fedezze az államadósság finanszírozását és a költségvetési hiányt 2012 közepéig, de a piaci források rendelkezésre állása nélkül az országnak az IMF-hez kellene majd fordulnia. A „politikai retorika” alapján a Citi elemzői úgy vélik, hogy az országnak még többet el kell szenvednie ahhoz, hogy az IMF-fel szembeni „barátságtalan” hozzáállás megváltozzon. Veszélyes idők ezek az ország számára, amelyek miatt nem hibáztatható teljesen mértékben az eurózóna, a belpolitikai fejlemények éppoly aggasztóak a befektetők számára – fogalmazott Keohane, majd hozzátette: a befektetők szemmel tartják a 2012-es költségvetés december végi véglegesítését, miközben Magyarország egyre hiábavalóbb harcot vív a fizetésképtelenséggel szemben - olvasható a Médianéző összeállításában.

Összesen 127 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Nso Csi
2011. november 15. 15:50
A globálnácik dolgoznak.
kalandféreg
2011. november 15. 13:38
Gy.k. kihúztam a dugót az utóbbi hetekben, olyan pipa voltam a fütyeszékre, de ami itt megy az nyílt zsarolás. Itt is megírtam, más is megírta http://mandiner.hu/cikk/20111115_nol_ha_jon_az_imf_orban_lelep#comment745855 Gazdaságilag semmi nem indoklolja azt a vesszőfutást, amit jelenleg el kell szenvednünk. Köszönöm a citi bloggerének, hogy megmutatta; nincs az a fityesz dilettancia, ami a spekukláció rombolásával (és a spekulánsok hazai elvtelen kiszollgálóival) fölvenné a versenyt. Újra orbánjúgend vagyok!
gyurmandia
2011. november 15. 13:33
"Nagy többségű szavazással jóváhagyta az Európai Parlament plénuma kedden Strasbourgban az úgynevezett rövidre eladási (short) tőzsdei ügyletek, valamint a szuverén adósságtörlesztési kockázatokra köthető származékos biztosítási csereügyletek (CDS) lebonyolítására vonatkozó uniós szabályozást." Ez most jó vagy rossz?
nyugalmazott tanár
2011. november 15. 12:29
A „politikai retorika” alapján a Citi elemzői úgy vélik, hogy az országnak még többet el kell szenvednie ahhoz, hogy az IMF-fel szembeni „barátságtalan” hozzáállás megváltozzon. Ez egy közönséges zsaroló fenyegetés. Hát akkor szerintem inkább maradjunk meg az IMF nélkül, minhogy az efélékkel paktáljunk. Még ha a szabadságnak ára van, akkor is a szabadságot kell válasszuk. Az utánunk következő nemzedékek érdekében.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!