Riadót fújtak Brüsszelben: rádöbbentek, hogy nagy a baj, és a magyar ötletbe kezdtek el kapaszkodni
Ráébredtek arra, hogy Európa nehezen tart lépést az Egyesült Államokkal és Kínával.
A Financial Times cikke szerint a „politikai retorika” miatt a Citi elemzői szerint Magyarországnak még többet el kell szenvednie ahhoz, hogy az IMF-fel szembeni „barátságtalan” hozzáállásán változtasson - írja a Médianéző.
„Nagyon rossz hétfője van Magyarországnak” – írja a Financial Times blogján David Keohane. Estek a részvények, megugrottak a kötvényhozamok, a forint vészesen gyenge szintekhez közelít, és az alacsony kereslet miatt a tervezett államkötvényeket sem sikerült eladni, mindez azután, hogy pénteken a BUX 4,4 százalék pluszban zárt, pedig ezt „semmi sem indokolta” – jegyezte meg a szerző, majd feltette a kérdést: „Mi változott meg? Küszöbön áll a teljes leminősítés” – írta a blogger. Keohane a Fitch és a Standard & Poor’s negatív kilátását említette meg, amely arra a valós lehetőségre figyelmezteti a befektetőket, hogy a három nagy hitelminősítő intézet a közeljövőben a bóvli kategóriába fogja minősíteni Magyarországot.
A publicista idézte a Citi elemzését is, mely szerint Magyarországnak lehetnek tartalékai arra, hogy fedezze az államadósság finanszírozását és a költségvetési hiányt 2012 közepéig, de a piaci források rendelkezésre állása nélkül az országnak az IMF-hez kellene majd fordulnia. A „politikai retorika” alapján a Citi elemzői úgy vélik, hogy az országnak még többet el kell szenvednie ahhoz, hogy az IMF-fel szembeni „barátságtalan” hozzáállás megváltozzon. Veszélyes idők ezek az ország számára, amelyek miatt nem hibáztatható teljesen mértékben az eurózóna, a belpolitikai fejlemények éppoly aggasztóak a befektetők számára – fogalmazott Keohane, majd hozzátette: a befektetők szemmel tartják a 2012-es költségvetés december végi véglegesítését, miközben Magyarország egyre hiábavalóbb harcot vív a fizetésképtelenséggel szemben - olvasható a Médianéző összeállításában.