Egész Európát anarchiába süllyesztheti Ilaria Salis: a magyarverő nő új antifasizmust sürget
„Ez egy társadalmi és politikai kihívás. Egy európai, internacionalista kihívás” – mondta az EP-képviselő.
Az oktatási jogok biztosa szerint a kormánynak nemzeti stratégiát kellene kidolgoznia az iskolai agresszió visszaszorítására, az összes érintett szervezet bevonásával.
Aáry-Tamás Lajos csütörtökön Pécsett, a témában rendezett konferencia helyszínén az MTI kérdésére válaszolva elmondta: a fejlett európai országokban, s Magyarországon is egyre komolyabb problémát jelentenek az erőszakos cselekmények az iskolákban. Utalt arra, hogy még 2009-ben szervezett egy átfogó vizsgálatot, annak nyomán az uniós elnökség idején az oktatási miniszterek találkozóján napirendi pont volt az iskolai agresszió visszaszorításának témája.
Az oktatási jogok biztosa közölte: az uniós tagállamok mindegyikében ismerik a jelenséget, s sok tagállamnak van kutatása, programja és politikája a területen. Aáry-Tamás Lajos szerint Magyarországon is van tennivaló. A középtávú cél az, hogy Magyarországnak legyen nemzeti stratégiája az iskolai erőszak visszaszorítására. Ehhez nem elég az iskola világa, hiszen az iskolai agresszió nemcsak pedagógiai probléma.
Aáry-Tamás Lajos szerint forrásokat is kell rendelni a feladathoz, s a helyi programokat pályázatokkal vagy egyéb módon kell támogatnia az államnak. A pécsi konferencián a helyi jogi kar szakemberei, a baranyai rendőrség képviselői, pszichológusok és iskolaigazgatók tartottak előadásokat a különböző szakterületekről érkezőknek. Dakos József, a Baranya Megyei Rendőr-főkapitányság vezetője elmondta: Baranyában az elmúlt években folyamatosan nőtt a gyermekkorúak által elkövetett bűncselekmények száma. Nőtt a közrend, a személyek és a vagyon elleni bűncselekmények száma is, s ezeket sokszor alkohol és kábítószerek hatása alatt követik el.